Ana Sayfa Sultanbeyli SULTANBEYLİ MERKEZ MEZARLIĞINI KÖPEKLER VE BALİCİLER İSTİLA ETTİ!

SULTANBEYLİ MERKEZ MEZARLIĞINI KÖPEKLER VE BALİCİLER İSTİLA ETTİ!

Bu kadarına da pes doğrusu. Sultanbeyli’nin göbeğinde bulunan Merkez Mezarlığı, sokak Köpekleri’nin yuvası haline geldi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2011 Pazartesi 16:00
SULTANBEYLİ MERKEZ MEZARLIĞINI KÖPEKLER VE BALİCİLER İSTİLA ETTİ!
Sürü halinde mezarlıkta dolanan köpekler mezarları pisliyor, mezarların üstünü eşeliyor, mezarlığı ziyarete gelen vatandaşlara saldırıyor. Mezarların arasında ise bali artıklarının çöpleri öylece duruyor. İBB’nin görevlendirdiği güvenlik görevlileri ise uyuyor!

Merkez Mezarlık Böyleyse ……

Ölüsüne saygısı olmayanın dirisine hayrı olmaz demiş büyüklerimiz. Merkez mezarlığında objektiflerimize yansıyan bu kareler, ölümüze saygımızın kalmadığını ortaya koyuyor. Sultanbeyli’nin göbeğinde bulunan merkez mezarlığını başıboş köpekler istila etmiş. Sürü halinde mezarlıkta yaşayan köpekler, mezarları pisleyip, mezarlığı ziyarete gelen vatandaşlara saldırıyor. Başıboş köpekler, birçok mezarın üzerini eşelemiş durumda.  Sultanbeyli’nin göbeğinde bulunan merkez mezarlık bu halde ise mahallelerde bulunan mezarlıkları düşünmek bile istemiyoruz.

Sadece Köpkelerin Değil, Balicilerin de Mekânı!

Sultanbeyli’nin göbeğinde bulunan Merkez Mezarlığı sadece köpeklerin değil, balicilerin de mekânı haline gelmiş. Gazetemize gelen şikâyet telefonlarını değerlendirmek için sabahın erken saatlerinde Merkez Mezarlığına giden muhabirimiz, mezarlıkta köpeklerin yanı sıra balicilerin de olduğunu görüntüledi. Merkez mezarlığının hemen yanı başında yer alan Abdurrahman Gazi Camii’nin avlusunda uyuyan baliciler, mezarlığa ve camiye gelen vatandaşların korkulu rüyası olmuş. Mezarların üzerinde bulunan boş bali kutuları, balicilerin mezarlığı mesken tutuğunu belgeler nitelikte.

Bayan Ziyaretçiler Mezarlığa Gitmeye Korkuyor

Gazetemize gelen şikayet telefonlarında ortaya çıkan bir konu ise aile yakınlarını ziyaret ederek mezarı başında kuran okumak isteyen bayanlar, özellikle Cuma günü sabah saatlerinde kuran okumak için mezarlığa gitmek istediklerini, fakat köpeklerin korkusundan mezarlığa gidemediklerini beyan ediyorlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık