Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli KAS-DER İftarda buluştu

Sultanbeyli KAS-DER İftarda buluştu

Sultanbeyli Kastamonular Derneği tarafından verilen iftarda vatandaşlar akın etti.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2013 Perşembe 05:20
Sultanbeyli KAS-DER İftarda buluştu
KAS-DER İstanbul Genel Başkan Yardımcısı ve Sultanbeyli KAS-DER Başkanı Selman Yoksul'un iftarındaki kalabalığı görenler, "Yoksul her zaman ki gibi. Başkanın soyadı yoksul ama insanlığı, sofrası ve çevresi bayağı zengin. Görünen köy Kastamonu zenginliğiyle meşhurdur" diyerek takılmadan da edemediler.

Sultanbeyli KAS-DER'in iftarına Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan, Sultanbeyli İlçe Nüfus Müdürü Fatma Topçu, Hatipoğlu Marketler Müdürü Şevket Gölel, KAS-DER Maltepe Şube Başkanı Kazım Özkan, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aydın olmak üzere ilçenin önde gelen iş adamları ve STK başkanları katıldı.

KASTOMONULAR 3-4 AY SONRA FENERBAHÇE STADINDA

İftar hazırlıklarına sadece yemek servisi yapanlar değil yönetim kurulu üyeleri de katılması ise Kastamonuluların hizmetkâr niteliğini gösterir gibiydi. Hummalı hazırlık iftara kadar sürerken Kur-an tilaveti yapıldı. Daha sonra iftar topu atıldıktan sonra Kasatomonu’lu imam ezanı okudu herkes iftarını açtı. Açılış konuşmasının ardından KAS-DER Genel Başkan Yardımcısı Selman Yoksul yaptığı konuşmasında, “3-4 Ay sonra İstanbul'da ki tüm hemşehrilerimiz Fenerbahçe Stadyumunda bir araya gelecektir. Bu beraberliğimiz İstanbul'da ki birlik ve beraberliğimiz göstergesi olacaktır. Bu nedenledir ki tüm hemşehrilerimizi bu güne davet ediyorum. Sultanbeyli'nin gelişiminde en büyük desteği sağlayan siz hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. İhtiyaç sahibi olan Kastamonulu hemşehrilerimizin derneğe gelerek isimlerini yazdırmalarını rica ediyoruz.” dedi.

LİDER OLMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Dünya genelinde İslam ülkelerine yönelik yapılan saldırıları da kınıyoruz diyerek konuşmasına devam eden Yoksul, "Müslümanlara ve Türklere karşı yapılan haksızlıkları kınıyoruz. Bizler dünyada ibadetlerimizi yerine getirdiğimiz gibi, çalışıp her alanda kendimizi göstermeliyiz. Herkesten daha çok çalışıp ekonomimizi güçlendirmeliyiz. İstihdam alanlarımız daralabilir ama millet olarak teknolojiyi de kullanarak istihdam alanlarını kendilerimiz oluşturmalıyız. Dünya geneline yayılarak daha etkin konumlara gelmenin yollarını da bulmalıyız. Hayırlı iftarlar diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

BAŞKANIN SELAMINI SİZLERE GETİRDİM

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan yaptığı konuşmasında, "Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin'in selamlarını getiriyorum. Başkanımız bugün (Dün) Başbakanımız Tayyip Erdoğan'ın toplantısı üzerine gitmek zorunda kaldı. Bu durumdan dolayı özürlerini Kastamonulara iletmiş durumdadır. Bizler Kastomonuların desteğini arkamıza alarak başarılara imza atmayı sürdürüyoruz. Bu nedenledir ki Kastamonuluların bize göstermiş olduğu desteğe bir kez daha teşekkür ediyorum. Sultanbeyli Belediyesi'nin ilçenin vizyonunu değiştiren çalışmalara imza attığını görüyoruz. Bu çalışmalarımız hızla devam edecektir" diyerek konuşmasını tamamladı. Protokol konuşmaları tamamlandıktan sonra akşam namazı ve teraviye gideceklerden dolayı iftar yemeği kısa sürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık