Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli Has Parti Milletvekili aday adaylarını tanıttı

Sultanbeyli Has Parti Milletvekili aday adaylarını tanıttı

Sultanbeyli Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) İlçe Teşkilatı, 12 Haziranda yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olan isimleri STK Başkanlarına, Muhtarlar ve yerel basına tanıttı. Aday adayları arasında en çok ilgiyi gazeteci Ömer Faruk Gerçek gördü.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2011 Pazartesi 13:45
Sultanbeyli Has Parti Milletvekili aday adaylarını tanıttı

PROGRAMI İLÇE BAŞKANI TEVFİK BALA YÖNETTİ


HAS Parti Sultanbeyli İlçe Başkanlığı, parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek 1. Bölgeden aday adayı olan bazı isimleri tanıttı. Toplantıya Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, 1. Bölge Milletvekili aday adayları, STK Başkanları, muhtarlar, yerel basın temsilcileri ve partililer katıldı. Burada bir konuşma yapan HAS Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Tevfik Bala, partilerinin Türkiye'de 28 günde kurulup, bu kadar hızlı teşkilatlanan tek siyasi hareket olduğunu söyledi. Başkan Bala, "iki dönemdir Türkiye'nin iktidarını elinde bulunduran; ama nedense işçiye, esnafa, yoksula yardımcı olamayan, güçlü ve zenginin tarafında yer alan AK Parti'nin ampulü artık sönmüştür. Has Parti, Allah'ın izniyle Türkiye'nin dört bir yanına ışık saçacak, Genel Başkanımız Sayın Numan Kurtuluş'un liderliğindeki partimiz herkesin güneşi olacaktır" dedi.

ÖMER FARUK GERÇEK İLGİ ODAĞI OLDU

Programın moderatörlüğünü de üslenen İlçe Başkanı Bala, sırasıyla aday adaylarını davetlilere tanıttı. Anadolu Yakasında bulunan birçok ilçeden Sultanbeyli’ye gelen aday adayları kendilerini Sultanbeyli teşkilatına anlatma fırsatı buldu. Sultanbeyli’de yaşayıp Has Parti’den Milletvekili aday adayı olan gazeteci Ömer Faruk Gerçek ve Zerrin Budak ilgi odağı oldu. Programda kendini davetlilere tanıtan Gerçek: ‘Sultanbeyli’nin siyasette var olduğunu göstermek ve bu ilçede de insanların yaşadığını Ankara’ya hatırlatabilmek için aday adayı olduğunu’ açıkladı.

BEKAROĞLU: ‘SİYASETE YENİ ÜSLUP GETİRDİK’

Yaklaşık üç saat süren tanıtım toplantısında 1. Bölge Milletvekili aday adayları kendilerini tanıtma fırsatı buldu. Yaklaşık beşer dakika süre ile kendilerini tanıtan Milletvekili aday adayları, neden aday adayı oldukları sorusunda da kendileri cevap verdi. Programın sonlarına doğru kısa bir konuşma yapan Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, bugün parlamentoda bulunan siyasi partilerin bayramlar dışında bir araya gelmediklerine dikkat çekerek, "Birbirleriyle konuşamayan hatta tokalaşamayan bu siyasi partiler ve mensupları memleketin sorunlarını nasıl çözecek? Bunu bir tek biz başardık. Siyasete yeni bir dil, yeni bir üslup getirdik. AK Parti, CHP, MHP ve BDP tabanlarına yönelik yapılan anketlerde de bu durum ortaya çıkmış, kanıtlanmıştır" şeklinde konuştu. Söz alan STK başkanları ve basından sonra toplantı sona erdi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık