Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli Gölet projesi açılış için gün sayıyor

Sultanbeyli Gölet projesi açılış için gün sayıyor

Sultanbeyli halkının yıllardır hayal projesi olarak kalan Gölet, şu sıralarda bitirilmek üzere. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in vizyon projeleri arasında yer alan Gölet’in eski halinden eser yok. Yeni Gölet çevre düzenlemeleriyle, oyun alanlarıyla ve sosyal tesisiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2014 Perşembe 13:35
Sultanbeyli Gölet projesi açılış için gün sayıyor
Sultanbeyli’nin TEM’den sonra ikinci hayal projesi olan Gölet, açılış için gün sayıyor. Türkiye’de ilk defa kullanılan oyun guruplarının, su gösterilerinin yer aldığı Gölet, bitmemiş haliyle bile Sultanbeyli halkını heyecanlandırıyor. Başkan Keskin’e ilçe halkı her fırsatta Gölet’i hayata geçirdiği için teşekkür ediyor ve desteklerini belirtiyor.

200 Dönümlük Dev Proje

Gölet Projesi’nin geçmişi ilçenin belediye olmasına dayanıyor. Sultanbeyli’nin üç mahallesinin kesişiminde bulunan ve 200 dönüm üzerine inşa edilen Gölet Projesi Sultanbeyli’nin vizyon çalışmaları arasında ilk sırada geliyor. Bitme aşamasında olan Gölet, ilçe halkına yepyeni bir yaşam alanı olacak. İçerisinde futbol, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortları, yürüyüş alanları, seyir terasları, çay bahçesi, restoran, park ve amfileri olan Gölet Projesi’nde çalışmalar hızla ilerliyor. İçerisinde sosyal tesisin bulunduğu Gölet’e yüzlerce ağaç dikildi ve Gölet, yeşil alanlarıyla görenlerin içini ferahlatıyor. Projenin alt kısmında 3 bin kişilik birde stadyum yapılacak. Üç bin kişilik stadyum Gölet’in bulunduğu bölgeyi daha da farklı bir kimliğe büründürecek. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Sultanbeyli Belediyespor’a stadyumun olduğu yerde bir de tesis yapılacak.

Kültür Etkinliklerinin Yeni Adresi Amfiler

Gölet Projesi içerisinde 3 ayrı amfi bulunuyor. Proje bittiğinde ilçede düzenlenen birçok kültür etkinliği bu amfilerde hayata geçirilecek. Amfiler 1200, 750 ve 500 kişi kapasiteli olarak tasarlandı.

Haydi Gençler Gölet’e Spora ve Bisiklet Kullanmaya

İlçe halkını spora yönlendirmek amacıyla projede spor yapılabilecek alanlara oldukça fazla yer verildi. 560 metrekare fitness alanının yer aldığı projede, halı sahalardan, tenis sahalarına varana kadar en ince ayrıntılar bile düşünüldü. Amaç spor yapan sağlıklı bireyler yetiştirmek.

Gölet projesi her yönüyle sosyal yaşamı destekleyen bir proje olma özelliği taşıyor. Projede bin 200 metre bisiklet yolu ve bin 850 metre yürüyüş yolu bulunuyor.4900 metrekare oyun alanının bulunduğu projede çeşitli türde oyun gurupları bulunuyor. Bu oyun gruplarının bazıları Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

Artık Kendi İlçemizde Piknik Yapacağız

4700 metrekare piknik alanı, 500 kişilik sosyal tesis ile Gölet, yaz aylarının vazgeçilmez adresi olacak. İlçe halkı boş vakitlerinde dinlenmek için piknik alanında ve sosyal tesiste buluşacak. Dev su gösteri alanı ve 8 adet ahşap terasın bulunduğu Gölet, ilçenin vizyon projesi.Ayrıca 120 bin metrekarelik alana ağaçlar ve çimler için otomatik sulama sistemi yapıldı. 3 bin adet ağaç, 75 bin çalı gurubu, 1 milyon 500 bin mevsimlik lalenin bulunduğu Gölet Projesi’ni ilçe halkı dört gözle bekliyor.

5 adet otoparkın bulunduğu projede İBB Park ve Bahçeler Şefliği binası da olacak. Şefliğin projenin içerisinde yer alması yetkililer tarafından büyük bir artı olarak değerlendiriliyor. Çünkü Gölet’te olabilecek en ufak bir yıpranmada ekipler anında müdahale edecek. Bu da Gölet’in hep yeni kalması ve canlı tutulması anlamını taşıyor.

“Çok Geçmeden Açacağız”

Gölet Projesi hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Gölet Projesi’nin ilçenin vizyon çalışmaları arasında olduğunu ifade etti. İlçe sakinlerinin Gölet’in yeni halini çok merak ettiğini ve kendilerine hemen hemen her fırsatta projenin ne aşamada olduğunun sorulduğunu dile getiren Başkan Keskin, “İnşallah çok yakında açacağız. Gölet’in yaz aylarının vazgeçilmezi olacağından hiç şüphemiz yok. Yapılan çalışmalar gerçekten Sultanbeyli için özel yapıldı. Her fırsatta projeye ilaveler yapıldı ve her seferinde daha da güzel guruplar eklendi” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık