Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli eğitim yatırımlarında atağa kalktı

Sultanbeyli eğitim yatırımlarında atağa kalktı

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Sultanbeyli’ye yeni eğitim yuvaları kazandırdı. İlçeye toplamda görev süresi boyunca 23 yeni okul kazandıracak olan Keskin, gençlerin daha iyi yetişmesi için çeşitli adımlar attı.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2014 Salı 12:56
Sultanbeyli eğitim yatırımlarında atağa kalktı
Sultanbeyli’yi her alanda gelişme evresine sokan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin eğitim konusunda da üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiriyor. Başkan Hüseyin Keskin döneminde ilçenin adeta dört bir yanına yeni eğitim yuvaları kuruldu. Sultanbeyli’nin en büyük eksikleri nitelikli okulların bulunmamasıydı. Bu eksiği gören Başkan Keskin 2012 yılını eğitim ve kültür yılı ilan etti. Bu süre zarfından ilçe yeni eğitim yuvalarına kavuştu ve Sultanbeyli eğitim noktasında rahat bir nefes aldı. Yeni okullar bir yandan inşa edilirken diğer taraftan mevcut durumları kaliteli bir eğitime elvermeyen okullar tek tek yenilendi. Bazı okullara ek derslikler kazandırıldı ve eğitim için hazır hale getirildi. Yapılan okullara ek olarak Sultanbeyli yeni gençlik merkezlerine kavuştu. Son dönemde Başkan Keskin’le birlikte gelişen ilçe, bu noktadaki eksiklerini gideriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Son dönemde ilçemize yeni eğitim yatırımları kazandırdık. Derslik sayılarımızda bir hayli artış gerçekleşmiş oldu. İstiyoruz ki gençlerimiz daha da rahat ortamlarda eğitim görsünler ve eğitimli bireyler olarak daha da başarılı olsunlar. Bu konuda çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz” dedi. Sultanbeyli’ye yeni gençlik merkezleri kazandırdıklarını ifade eden Başkan Keskin, “İstanbulensis Gençlik Merkezimiz ve Sultanbeyli Gençlik Merkezimizde çok sayıda öğrencimiz eğitim alıyor. Adil Mahallemize de inşa edilecek olan gençlik merkezimizin de çalışmaları devam ediyor. Bu yatırımlarla gençlerimiz buralarda iyi derece eğitim alıyor ve hayata hazırlanıyor” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık