Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli Belediye Sahasında Skandal

Sultanbeyli Belediye Sahasında Skandal

13 Ağustos Cumartesi gecesi saat 22:00'de Sultanbeyli Belediye Stadı'nda oynanması gereken Sultanbeylispor-Ataşehir Doğuşspor hazırlık maçı, Sultanbeyli Belediyespor yöneticilerinin "Akşam 19:00'dan sonra ışıklar yanmayacak" bahanesi üzerine iptal edildi. Sultanbeylispor Kulüp Başkanı Ali Sait Çolak olaya büyük tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2011 Pazar 12:49
Sultanbeyli Belediye Sahasında Skandal
'Doğuşspor'dan özür dileriz'

Sultanbeylispor Kulüp Başkanı Ali Sait Çolak, Yerel Futbol Sitesi'ne yaptığı açıklamada, "Aynı gün şehir meydanında 25.000 kişiye iftar yemeği vererek Sultanbeyli halkının karnını doyuran Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'i yapmış olduğu bu davetten dolayı kutluyoruz fakat gelin görün ki saatler 22:00'yi gösterdiğinde bize belediye sahasının kapıları açılmamıştır. İnsanların karnını doyuruyorum zihniyeti kutluyoruz fakat bize spor yapma imkanını kısıtlayan Belediyespor yönetimini kınıyoruz. 25.000 kişi Sultanbeyli'nin evladıdır peki ya Biz? Yapılan terbiyesizlik bizleri hiç üzmemiştir, biz camia olarak alıştık artık, fakat Ataşehir Doğuşspor Kulübü'nü mağdur ettiğimiz için Başta Ataşehir Doğuşspor Kulübü Teknik Direktörü Naim hoca olmak üzere bütün Ataşehir Doğuşspor camiasından özür diliyoruz. Ertelenen maçımız haftaya Sultanbeyli 75. Yıl Stadı'nda oynanacaktır" dedi.

Çolak sözlerine şöyle devam etti: "Malum Sultanbeyli Belediye Stadı, Sultanbeyli Belediyesine aittir. Sultanbeyli Belediyespor'a yurdun dört bir köşesinden gelen genç futbolcu kardeşlerimiz o sahada istedikleri saatte istedikleri sportif mücadelelerini sürdürebilirler fakat Sultanbeylispor'un kadrosunda olan 24 futbolcunun tamamına yakını bu sahaya çıkamazlar. Nedeni çok basit. Onlar basit futbolculardır onların çoğu forma için oynarlar para almazlar sadece Sultanbeyli ve Sultanbeylispor'un adını yukarı taşımaktır hedefleri."

O sahanın sahibi Sultanbeyli halkı

Çolak, Belediye Sahası'nın gerçek sahibinin Sultanbeylililer olduğunu söyleyerek, "Bu saha zamanında köy halkının ortak arsasıdır ve köyün insanları sportif faaliyetlerini gerçekleştirsin diye Sultanbeylispor'a verilmiştir fakat ilerleyen yıllar içinde maddi sıkıntılardan dolayı kulüp belediyeye devretmiştir. Gelin görün ki Belediyespor ve belediye yönetimi bu sahaya ilçenin ismini taşıyan Sultanbeylispor'u sokmuyor" ifadelerini kullandı.

 

İspata davet ediyorum

Belediye'nin söylendiğinin aksine kulüplerine çok büyük yardımlar yapmadığının altını çizen Çolak, "2 yılda Belediyespor'un belediyeden aldığı para 1.4 trilyondur. Aynı zaman zarfına Sultanbeylispor'a yapılan yardım 32.000 TL'dir. Elden para verme gayretlerine karşı  'Banka hesabımıza yatırın' diye direttik ve bu parayı banka hesabından çektik. Sağda solda 'Sultanbeylispor'a el altından 100.000 TL para verdik' diyip milleti kandıran ve kendini bile  hilebaz durumuna sokan saygıdeğer yöneticimize sesleniyorum, ve kendilerini ispata davet ediyorum " dedi.

 

'Yargıya gideceğiz'

Çolak, son olarak "Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2020 olimpiyatlarını İstanbul'a almak için start verdiği bu günlerde Belediyespor yönetimi Başbakan'a ters düşecek hareketlerini sürdürmeye devam ediyor. Madem koskoca tesis akşam boş duracak neden inşaa ettiniz, Sultanbeyli halkı, size bu tesisi zaman içinde Sultanbeyli'de ayrımcılık yapmanız için mi verdi? Burada daha yazılamayacak bir sürü vukuatı olan Belediyespor ve belediye yönetimini  elimizdeki bilgi ve belgelerle en kısa zaman zarfında mahkemeye vereceğiz. Kim ak kim kara göreceğiz" ifadelerini kullandı.

 

 Haber-Fotoğraf: Mustafa Osmanoğlu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık