Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli AK Parti ilçe yönetiminde istifalar yaşanacak!

Sultanbeyli AK Parti ilçe yönetiminde istifalar yaşanacak!

Salı günü kaleme aldığım ‘Sultanbeyli AK Parti’nin olası aday adayları’ başlıklı yazım siyaset kulislerinde fazlasıyla konuşuldu.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2013 Perşembe 04:53
Sultanbeyli AK Parti ilçe yönetiminde istifalar yaşanacak!
Görüş ve düşüncelerini alarak isimlerini kamuoyu ile paylaştığım aday adaylarının telefonlarının fazlasıyla çaldığını biliyorum. Yazının yayınladığı gün gerek telefonla gerekse karşılaştığım birçok isim benimle yeni bilgiler paylaştı. Gelen bilgiler arasında en çok dikkatimi çeken konu ise Sultanbeyli AK Parti İlçe Yönetiminde yaşanacak istifalarla ilgiliydi.

Özellikle AK Parti içerisindeki, birçok dost ve arkadaşım yerel seçimler öncesi ilçe teşkilatında yaşanacak istifaları ve istifa edecek ana kademedeki, altı kişinin isimlerini benimle paylaştılar. İsimleri geçen kişileri arayıp iddiayı teyit ettiremediğim için isimlerini bugün paylaşmayacağım. Ama en az altı kişinin istifa edeceğini şimdiden rahatlıkla söyleyebilirim.

Yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için hemen şunu belirteyim ki, ilçe yönetim kurulu üyeliğinden istifa edecek bu altı kişi, partiye kızgınlıklarından falan istifa etmeyecekler. 2014 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde başta Sultanbeyli olmak üzere başka il ve ilçelerde belediye başkan adayı ve meclis üyesi olmak için istifa edecekler. Bu isimlerin şimdiden kulislere başladığı ve bu yönde çalışmalar içerisine girdiklerini biliyor ve gözlemliyorum. Meclis üyesi ve belediye başkan adayı olmak için istifa edecek isimlere şimdiden alacakları kararların hayırlı olmasını diliyorum. Umarım bu istifa edecek kişilerin yerine gelecek olan şahıslar, oturdukları koltuğun hakkını verir.

ÖNCE KENDİME, SONRA SİZLERE SİTEM!

Aslında bugünkü köşe yazımın tamamını sabah saatlerinde Mısır’da yaşanan zulme ve katliama ayıracaktım. Ama toplum olarak, Müslümanlar olarak, o kadar duyarsızlaştık ve o kadar siyaseti sever bir hal aldık ki, yazımın başlığına ‘Mısır’da katliam oldu 500 kişi öldü’ yazsaydım belki birçoğunuz bu yazıyı okumayacaktı. Ama yazının başlığına ‘Sultanbeyli AK Parti ilçe yönetiminde istifalar yaşanacak’ başlığını attığım için inanıyorum ki, şuanda bu satırları da okuyorsunuz. Bu da demek oluyor ki, Mısır’da İslam için mücadele eden binlerce kişinin ölmesi, on binden fazla insanın yaralanması bizim Sultanbeyli AK Parti’den istifa edecek altı kişiden daha değersiz.

Ey Müslümanlar! ne olur artık kendinize gelin. Suriye’de, Mısır’da, Arakan’da, Doğu Türkistan’da ve İslam Coğrafyasında insanlar Allah dediği için Muhammed dediği için katlediliyor, diri diri yakılıyor ve bizler de burada küçük hesapların içerisinde boğulup duruyoruz. Okuyucularımız bizden siyaset haberleri talep ettiği için bizlerde o başkan olacak mı? Bu meclis üyesi olacak mı? Kulislerinin peşine düşüyoruz. Allah hepimizin akıbetini hayırlı eyler inşallah. Yine ümit ediyorum ki, Firavunlar, Neron, Lenin, Hitler ve George Bush nasıl zilletle gittilerse, Esat diktatörü de, Sisi Firavunu da geldi, geride kan ve utanç bırakarak gidecektir. İnsanlığın gelişi zaferle olur ve gönüllerde unutulmaz destanlar bırakarak yaşarlar.

Mısırlı Müslümanlar, haftalardır ateş sıcağında, yakıcı güneş altında, genci ihtiyarıyla; kızı, kadınıyla milyonlarca insan, şehitler vererek, bir yaprağı koparmama, karıncayı ezmeme dikkatiyle, sabırla, oruç tutarak, insan tahammülünün üzerinde bir feragatle, şanlı bir mücadele veriyorlar. Ey insanlık! Gel sen de katıl!.. Bu şerefi paylaşalım! Tarih, bu şanlı direnişin zaferini, altın harflerle yazmak için kapıda bekliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık