Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli AGD Yeni Projelerini Tanıttı

Sultanbeyli AGD Yeni Projelerini Tanıttı

“70 milyon kardeşiz” sloganıyla tüm Türkiye genelinde çalışmalarını devam ettiren dünyanın en büyük gençlik hareketi olma özelliği taşıyan Anadolu Gençlik Derneği’nin Sultanbeyli Şubesi

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2011 Cuma 12:26
Sultanbeyli AGD Yeni Projelerini Tanıttı“70 milyon kardeşiz” sloganıyla tüm Türkiye genelinde çalışmalarını devam ettiren dünyanın en büyük gençlik hareketi olma özelliği taşıyan Anadolu Gençlik Derneği’nin Sultanbeyli Şubesi, geçtiğimiz hafta, Nedim Urhan Hoca’nın ve basın mensuplarının da katılımıyla Sancaktepe Birikim Koleji kampüsünde akşam yemeğinde bir araya geldi.

"Çalışmalarımız Şuurlu Bir Gençlik İçindir…"

Programda, AGD Sultanbeyli İlçe Başkanı Yunus Çırak "Niçin Anadolu Gençlik" konulu bir sunum yaptı.

Çırak, Hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirterek inanç, heyecan ve aksiyon adamı olmak gerektiğini söyledi. Batının temsil ettiği medeniyetin kuvveti üstün tuttuğunu ve bunun sonucu olarak yeryüzünün kan ve gözyaşından geçilmediğini vurgulayan Çırak, "Bugünkü sorunların temelinde Batı’nın bu çarpık anlayışı vardır. Ortadoğu'da cereyan eden olayların perde arkasında da batının sömürü ve zulüm politikaları bulunmaktadır." diye konuştu. İnsanlığın içine düştüğü maddi ve manevi bunalımdan kurtulmak için bugün bir arayış içinde bulunduğunu ifade eden Çırak, "Dünya'ya beklediği hakkı, hayrı ve adaleti ancak bizim medeniyetimiz sunabilir. Bunun için bu medeniyetin kodlarını kuşanan eğitimli ve şuurlu bir gençliğe ihtiyaç vardır. Bizler bu gençliğin inşası için çalışıyoruz." dedi.

"Sultanbeyli AGD’nin hayırlı hizmetleri büyüyecek"

Anadolu Gençliğinin geleceğin dünyasını ve Türkiye'sini inşa edeceğini ifade eden AGD Sultanbeyli ilçe başkanı Yunus Çırak, “Gençlerimizin, malayani uğraşları bir kenara bırakarak, Rabbimizin razı olacağı bir ömür sürmesi gerekmektedir. Bu yüzden, bu ortamlar şerre değil, hayra hizmet için değerlendirilmelidir.” şeklinde konuştu.

AGD’nin çalışmalarından kısa kısa kesitlerin sunulduğu toplantıda, katılımcıların fikir ve beyanları da alındı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık