Ana Sayfa Sultanbeyli Sugem, Öğrencilerin Hayallerin

Sugem, Öğrencilerin Hayallerin

Sultanbeyli’nin eğitim çıtasını yükseltmek adına Sultanbeyli Belediyesi tarafından eğitim yatırımları çerçevesinde hayata geçirilen Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezi’nde öğrencilere ücretsiz eğitim veriliyor. Öğrenciler okuldan kalan zamanlarında SUGEM ile hem okula, hem de hayata hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2013 Çarşamba 04:00
Sugem, Öğrencilerin Hayallerin
Sultanbeyli’de son yıllarda yapılan eğitim yatırımları, yepyeni projelerle taçlandırılıyor. Üç yılda 16 okulun faaliyete geçtiği Sultanbeyli’de eğitimin kalitesinin artırılması adına çeşitli projeler yapılıyor.

2012 Sultanbeyli Eğitim ve Kültür Yılı’nda, SBS 1001 Eğitim Destek Projesi’ni hayata geçiren belediye, ilçede bir ilke imza atmış ve 1001 öğrenciye 4 farklı dershanede, SBS’ye yönelik ücretsiz eğitim desteği sağlamıştı. İlçenin SBS başarısında yükselme sağlayan projenin devamı Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezi (SUGEM) ile geldi.

Geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezi (SUGEM) 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan öğrenciler için eğitim desteği sağlıyor. Mehmet Akif Mahallesi’nde kurulan merkezde öğrenciler, matematik, Türkçe, fen bilgileri, sosyal bilgiler, İngilizce ve bilgisayar alanında ücretsiz eğitim alıyor. Bünyesinde bilgisayar sınıfı, kütüphanesi ve 8 adet etüt salonu olan merkezde, alanında uzman eğitimciler, gençlere okul derslerinde ve hayatlarını şekillendirmede büyük destek sağlıyor. Bununla birlikte buradaki eğitimciler, gençlerin aileleriyle iletişim halinde olarak öğrencilerin gelişimlerini yakından takip ediyor. Ayrıca düzenledikleri sosyal etkinliklerle de öğrencileri sosyal anlamda hayata hazırlıyorlar.

Daha iyi eğitim için öğrenciler hakkında detaylı bilgiler alınıyor

Kısa sürede öğrencilerle çok mesafe katetiklerini ifade eden Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Kucak, SUGEM’de bir aile ortamı kurduklarını ifade ediyor. Kucak, “Öğrencilerimiz bizim için çok değerli. En iyi şekilde eğitim vermeye çalışıyoruz. Burada temel dersleri görüyor, soru çözüyor ve sınavlara hazırlanıyorlar” dedi. Öğrencilerle sadece ders işlemediklerinin altını çizen Kucak, “Yeri geliyor, onlarla oyunlar oynuyoruz, aktiviteler düzenliyoruz. Kısacası hayata daha iyi hazırlayabilmek adına elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Her öğrenciyle yakından ilgilenilmek adına öğrenci velilerinin de tek tek ziyaret edildiğinin altını çizen Kucak, bu şekilde amaçlarının öğrencilerin yaşam ortamlarını görmek ve bundan sonra atılacak adımların onun çerçevesinde atılması için ön çalışma yapmak olduğunu ifade etti.

Öğrenciler ve aileleri SUGEM’den memnun

SUGEM’de verilen eğitimlerden dolayı öğrenciler ve veliler memnun. Ücretsiz olarak böyle kaliteli bir hizmetin Sultanbeyli’de yer almasının büyük bir kazanım olduğunu ifade eden veliler ve öğrencilere SUGEM’i sorduk.

7. sınıfta okuyan ve SUGEM’de eğitim gören görme engelli öğrenci Cihan Açıkça’nın annesi Sıddıka Açıkça, “Burası çok iyi bir eğitim yuvası olmuş. SUGEM’den ve öğretmenlerinden çok memnunuz. Öğretmenler yeri geldiğinde teke tek eğitim veriyorlar. Eğitimin yanı sıra öğrencileri sosyal olarak da destekliyorlar. Oğlum görme engelli, ancak buraya çok çabuk ısındı. Eğitiminde başarısı arttı. Hocalarımız öğrencilere büyük ilgi gösteriyor” dedi.

SUGEM’de eğitim gören bir diğer öğrenci olan Harun Ensarioğlu’nun velisi Altın Ensarioğlu da oğlunun SUGEM’de ders görmeye başlamasıyla başarısının gözle görülür derecede arttığının altını çizdi. Ensarioğlu, “SUGEM bizim için bir nimet” dedi.

Ömer Özdemir ise SUGEM hakkındaki görüşlerini şöyle özetliyor, “Hocalar üst düzeyde ilgileniyor, ayrıca devam mecburiyetinin olması da öğrencinin devamlılığı açısından çok memnuniyet verici.”

Öğrenciler Başarılarına Başarı Kattı

Üsküdar Bağlarbaşı Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu 7. sınıf öğrencisi olan ve aynı zamanda SUGEM’de eğitim gören Cihan Açıkça, “Burada güzel bir eğitim görüyoruz. Derslerimde başarılarım arttı. Arkadaşlarımla çok samimi bir ortam kurduk. Hocalarım bana özel ilgi gösteriyor. Tek başıma beni sınav yapıyorlar, benim için büyük çaba sarf ediyorlar” dedi. 7. sınıf öğrencisi olan Açıkça, büyüyünce avukat olmak istediğini ve SUGEM’in bu hayallerini gerçekleştirmede önemi bir basamak olduğunu ifade etti.

Merkez İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Sefa Yaşa okulda derslere katılımının arttığını ve bunun SUGEM sayesinde olduğunu ifade ediyor. Turgut Reis İlköğretim Okulu öğrencisi Ümmühan Kütükçü, SUGEM görevlilerinin kendileriyle yakından ilgilendiğinin altını çizerek “Herşeye çözüm buluyorlar” derken, Merkez İlköğretim Okulu öğrencisi Abdulkadir Bulduk ise SUGEM ile hem okula, hem de hayatlarında büyük rol oynayacak olan sınavlara hazırlandıklarını ifade etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık