Ana Sayfa Sultanbeyli SPORCULARIMIZ TARİH YAZDI!

SPORCULARIMIZ TARİH YAZDI!

Bu gençler tebrik edilir. Sultanbeyli halkı bu gençlerle gurur duyuyor.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2012 Pazartesi 11:33
SPORCULARIMIZ TARİH YAZDI!
Sultanbeyli’li genç sporcular İstanbul’da tarih yazdı. Birçok imkândan mahrum ve maddi olarak fazlasıyla desteklenmeyen Sultanbeyli’nin başarılı sporcuları, güreş ve atletizmde rekor üstüne rekor kırdı. Sultanbeyli İmam Hatip Lisesi öğrencileri atletizm yarışlarında zirveye otururken, Teknik Endüstri Meslek Lisesinde okuyan öğrencilerimiz Güreş müsabakalarında İstanbul 3.’sü oldu. Ayrı ayrı dallarda dereceye giren öğrenciler sevinçlerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak’la paylaştı.  

 

ÖNCE GÜREŞÇİLERİMİZ TARİH YAZDI

Sultanbeyli’ye ilk kupayı başarılı güreşçilerimiz getirdi. Eyüp’te yapılan ve 43 okulun katıldığı 15-16 yaş grubu okullar arası greko-romen güreş müsabakalarında Sultanbeyli Teknik Endüstri Meslek Lisesinde okuyan 58 öğrenci katıldı. 17 başarılı sporcu ilk 10’a girmeyi başardı. Müsabakalarda tüm hünerlerini ortaya koyan başarılı sporcularımız Sultanbeyli’ye 3. olarak döndü. Genç güreşçileri yetiştiren başarılı hoca Şenol Başak, öğrencilerinin başarılarından dolayı kendilerini tebrik etti. Ziyaret sonrası gazetemize kısa bir açıklamada bulunan Okul Müdürü Selami Şişman, “Henüz iki yıllık bir okul olan Sultanbeyli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, gerek sosyal, gerek spor ve gerekse mesleki eğitimde çok büyük bir ümit ve güven sergilemektedir. Desteklendiğinde gençlerimizin neler başarabileceğinin çok güzel bir örneği olan bu turnuvada katılımcı olan tüm öğrencilerimizi, idareci arkadaşlarımı ve dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder her alanda başarılarının devamını dilerim” dedi.

MÜSABAKAYA KENDİ İMKANLARIYLA GİTTİLER

İstanbul çapında derece yapan Sultanbeyli’lili güreşçi öğrenciler Eyüp’te yapılan müsabakalara gidebilmek için Belediyeden araç talebinde bulunmalarına rağmen araç tahsis edilmeyince kendi imkanlarıyla gitmek durumunda kaldılar. Belediye yetkililerinin araç talebine önce evet dedikleri, daha sonra da yeni yıl için ihalelerinin yapılmadığı gerekçesiyle genç güreşçi öğrencilere araç tahsis etmediği öğrenildi. Sonrasında ise belediyenin diğer spor dalı olan atletizm takımının yarışmaları için ise araç tahsis ettiği belirtildi.

 

SONRA ATLETİZİMCİLER SAHAYI TİTRETTİ

Sultanbeyli dün sporda elde edilen başarıyı konuştu. Güreşte elde ettiğimiz galibiyetlerin sevinci daha bitmemişken, bir sevinçte atletizm dalından geldi. Uzun zamandır Beden Eğitimi öğretmenleri Nuri Nayıroğlu, Tarık Öztemur ve Tayfun Kaya tarafından eğitilen öğrenciler İstanbul’da zirveye oturdu. Müsabakada dağıtılan tüm kupa ve madalyaları toplayarak Sultanbeyli’ye dönen başarılı koşucularımız Sultanbeyli’ye ikinci sevinci yaşattı. Atletizmde başarıyla dönen sporcularımızda soluğu İlçe Milli Eğitim’de aldı. Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak ve Şube Müdürlerini ziyaret eden sporcular ve hocaları sevinçlerini paylaştılar.

 

SPORCULARDAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET

Müsabakalarda göstermiş oldukları başarı sonucu kupa ve madalyalarla Sultanbeyli’ye dönen sporcular, sevinçlerini paylaşmak için soluğu Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak’ın yanında aldı. Ayrı ayrı saatlerde İlçe Milli Eğitim Müdürünü ziyarete eden başarılı sporcular, sporcuları yetiştiren hocalar ve okul idarecileri başarılarını ilçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedak Budak ile paylaştı. Öğrencileri makamında ağırlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak, sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti. Sporcuların kazandıkları kupa ve madalyaların disiplinli çalışma sonucu kazanılan bir ödül olduğunu vurgulayarak şunları söyledi. “ Öncelikle başarılarınızdan dolayı siz genç sporcularımızı tebrik ediyorum. Sizlerin şahsında sizleri eğiten hocalarımızı ve okul idarecilerimizi tebrik ediyorum. Kazandığınız bu kupalar ve madalyalar ilçemize güzel bir armağan. Başaracağınıza inadınız, emek sarf ettiniz ve başarıya ulaştınız. Sizleri birkez daha tebrik ediyorum. Sizleri evde eğiten anne ve babalarınızda sonsuz şükranlarımı iletiyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi. Çıkışta öğrencilere çikolata ikramında bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak, başarılı sporcuları kurum olarak destekleyeceklerini de sözlerine ekledi. Başarılı sporcular ve hocaları Milli Eğitim yetkilileri ile hatıra fotoğrafları çektirmelerinin ardından ziyaret sona erdi. 

 

İŞTE ATLETİZMDE DERECEYE GİREN SPORCULAR

 

Ceylan Gökdemir: Genç Kızlar İstanbul 1.si.

Havva Çakmak: Genç Kızlar İstanbul 2.si       

İsmail Tilaver: Genç Erkekler İstanbul 2.si   

Celil Kaya : İstanbul Erkekler 4.sü

Genç erkeklerde takım halinde İstanbul 1.si olundu.

Umut Asyalı: İstanbul 1.si

Hüseyin Polat: Yıldız Erkeler İstanbul 2.si

 

 

Güreşçi Sporcularımızın Dereceleri:

KİLO

ADI SOYADI

DERECESİ

50

Ahmet AÇIKGÖZ

3

58

H. Burak BAŞAK

3

100

Seyfullah GÜNEŞ

3

46

Abdulrahim TANIŞ

5

69

Lokman ÇİL

5

85

Berat KARA

5

42

Önder ÖZTÜRK

7

50

Murat YAPICI

7

54

Onur MERT

7

100

Ömer BAŞAK

7

54

Mustafa ŞENGÜN

8

69

Suat AYBİRDİ

8

42

Atakan ÇELİK

9

54

Sergen ŞİMŞEK

9

63

Emre ÖCAL

9

42

Emrah ESER

10

50

İbrahim TANIŞ

10

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık