Ana Sayfa Gündem Sosyal İçerikli Projeler için 40 milyon TL hibe

Sosyal İçerikli Projeler için 40 milyon TL hibe

Sürdürülebilir kalkınmada öncü olma ve İstanbul’u marka şehir haline dönüştürme hedefi ile yola çıkan İSTKA, 2012 yılı ikinci dönem Mali Destek Programları kapsamında, “Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı” temalı hibe programı için ilana çıktı. Programın bütçesi 40 milyon TL.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2013 Perşembe 03:44
Sosyal İçerikli Projeler için 40 milyon TL hibe
İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik 2012 yılı ikinci dönem Mali Destek Programı kapsamında, “Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı” temalı hibe programı için ilana çıktı.

Bu programla, çocuk, genç, kadın, engelli ve yaşlılar gibi sosyal dışlanmaya maruz kalabilecek, sosyal risk gruplarının ihtiyaçlarına çözüm olabilecek projelere destek verilecek. Sosyal risk gruplarının/dezavantajlı grupların, yoksunluk durumundan çıkarılarak ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının artırılması, yaşam fırsatlarından eşit ve tam olarak yararlanmalarının sağlanması, toplumla bağlarının güçlendirilmesinin amaçlandığı programın toplam bütçesi ise 40 milyon TL. Son başvuru tarihi 13 Şubat 2013 olan programda, proje bazında verilecek destek tutarı ise 250 –750 bin TL arasında değişirken bu tutar Belediyeler için 1.500 milyon TL’yi bulabiliyor.Proje desteği için; valilik, kaymakamlıklar, kamu kurumlarının il ve bölge müdürlükleri ve başkanlıkları, diğer kamu kurumlarının ilde bulunan en üst birimleri, yerel yönetimler (İl Özel İdaresi, belediyeler ve tüzel kişiliği haiz bağlı kuruluşları), İstanbul Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları, Üniversiteler, Sanayi Odası ve Ticaret Odası, Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler, odalar, meslek örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşları başvuru yapabiliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık