Ana Sayfa Gündem Şile’de “Teröre Lanet” yürüyüşü

Şile’de “Teröre Lanet” yürüyüşü

Şile ve yakın çevresinde yayınlanmakta olan Yıldız Haber Gazetesi öncülüğünde, Şile’de “Teröre lanet” yürüyüşü gerçekleştirildi. Son günlerde artan terör olaylarını protesto etmek adına 2 Ekim Salı günü düzenlenen yürüyüşte; “Vatanı bölme, kardeşi kardeşe düşürme planları sonuçsuz kalacaktır. Birliğin adı Türkiye’dir” mesajı verildi.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2012 Cuma 08:20
Şile’de “Teröre Lanet” yürüyüşü
Saat 17.00 sularında Şile Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, ellerine aldıkları Türk bayrakları ile burada oluşan kortej eşliğinde, Şile Belediye Başkanlığı’nın bulunduğu meydana kadar yürüdüler. “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganlarıyla yürüyerek gelinen meydanda, önce şehitler için saygı duruşu, ardından İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra, Yıldız Haber Gazetesi Sahibi Yasemin Eryıldız tarafından basın açıklaması yapıldı.

 

Birliğin adı Şile’dir, İstanbul’dur, Türkiye’dir…

 

Yaptığı basın açıklamasına, “Son günlerde artan terör olayları ve ardı ardına gelen şehit haberleri nedeniyle üzüntümüz ve acımız çok büyüktür” diyerek başlayan Yasemin Eryıldız, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Şehitlerimizin kanlarıyla vatan yaptığı topraklarımız üzerinde hain emeller besleyen eli kanlı caniler, neredeyse her gün birkaç evladımızı şehit eder duruma gelmiştir. Vatanı bölme, kardeşi kardeşe düşürme planları sonuçsuz kalacaktır. Devletimiz ve milletimiz, bu oyunlara gelmeyecektir. Barışın adresi Şile’den sesleniyorum. Bu topraklarda yaşayan herkes kardeştir. Bizlerin direncini kırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Birliğin adı Şile’dir, birliğin adı İstanbul’dur, birliğin adı Anadolu’dur, birliğin adı Türkiye’dir. Devletimizin bekası, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için her türlü zor şartlar altında görev yapan Mehmetçiklerimizi ve polislerimizi şehit eden hain teröristleri, terör odaklarını lanetle kınıyor ve yüce Türk milletinin başı sağ olsun diyorum.”

 

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği destek verdi

Şile’de düzenlenen “Teröre lanet” yürüyüşüne, Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD) başta olmak üzere, pek çok yerel sivil toplum kuruluşu da destek verdi. Tuzla, Beykoz, Kartal, Üsküdar, Pendik ve Kadıköy’den gelen AYGAD üyeleri, yürüyüşe katılarak terörü lanetledikleri mesajını verdiler.

Yürüyüş öncesi Şile’yi inceleme fırsatı da bulan AYGAD üyeleri, Şile Belediyesi tarafından Liman’da ağırlandı. Şile Belediyesi Basın Danışmanı İbrahim Atasayan’ın ev sahipliği yaptığı buluşmada, AYGAD üyeleri bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

 

Haber: KADİR TOPRAKKAYA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık