Ana Sayfa Gündem Selam kumpasını önce MOSSAD’dan duydum!

Selam kumpasını önce MOSSAD’dan duydum!

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Selam örgütüyle ilgili ilk soruları İsrail İstihbarat örgütünden duyduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2015 Cumartesi 04:00
Selam kumpasını önce MOSSAD’dan duydum!
Selam örgütü kapsamında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) TIR'larının durdurulmasına dair başlatılan soruşturmanın detayları belli oldu.
Selam kumpası kapsamında müşteki mağdur sıfatıyla Başsavcı vekili İrfan Fidan'a ifade veren İHH insani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, paralel yapının kurguladığı kumpasın arkasında İsrail olduğunu söyledi.
Selam soruşturması kapsamında ifade veren Yıldırım, Türkiye'den önce İsrail İstihbarat örgütünden Selam
soruşturmasını duyduğunu söyledi. Mavi Marmara saldırısından sonra gözaltına alındığı İsrail'de dokuz kez sorgulandığını, sorguda Türkiye'den de birilerinin olduğunu anlatan Yıldırım;
Mavi Marmara olayını İran ile bağlantılamak istediklerini bunun için de Erdoğan'ın İran ile ilişkili olduğunu ifade ettiklerini söyledi. "Selam örgütünü tanıyor musun ve bağlantın var mı?" MOSSAD ajanlarının sorgular sırasında
sık sık Hakan Fidan ve İran ile ilgili sorular yönelttiklerini kaydeden Yıldırım, İsraillilerin "Selam örgütünü
tanıyor musun ve bağlantın var mı" diye soru sorduklarını, bu konu üzerinde çok durduklarını söyledi. Yıldırım,
saldırı sırasında İsraillilerin kendisini ve bir kaç kişiyi "sizi Türkiye'de öldüreceğiz"diye tehdit ettiklerini, ifade eden Yıldırım, sorguda Türkiye'den tercümanlar olduğunu da anlattı. Bülent Yıldırım; kendisine ısrarla Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah hakkında sorular sorduklarını özellikle Erdoğan'ı, İran cumhurbaşkanı ile toplantılarını ve bu toplantıların içeriğini, periyodik olarak ne kadar zamanda biraraya geldiklerini sorduklarını anlattı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık