Ana Sayfa Spor Saygı Hastanesinden Sporculara Destek

Saygı Hastanesinden Sporculara Destek

Sezon başından itibaren Sultanbeyli Belediyespor bünyesindeki tüm takımların ana sponsorluğunu üstlenen Saygı Hastanesi, Sultanbeyli’deki gençleri spora teşvik etmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalara devam ediyor.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2011 Cuma 06:46
Saygı Hastanesinden Sporculara Destek

SPOR VE SAĞLIK BİR ARADA


Sağlık ve Spor kelimeleri yan yana geldiğinde dahi birbirini tamamlayan ve birbirinden ayrı düşünülmesi çok zor olan iki kavramdır. Sağlıklı olmak için spor yapmanın gereği son yıllarda uzmanlar tarafından her zamankinden daha çok dillendirilmeye başlanmıştır. Özellikle Avrupa ülkeleri ile karşılaştırdığımızda, ülkemizdeki önemli eksiklerden biri olarak göze çarpan, sporun gençler tarafından bir hayat biçimi haline getirilememiş olması uluslararası spor müsabakalarında birkaç spor branşı dışında ülke olarak öne çıkamamamıza neden olmakta. Oysa Avrupa ülkelerinde tüm öğrenciler erken yaşlardan itibaren okulları tarafından en çok ilgi duydukları spor branşına yönlendiriliyor ve bu spor ile ömür boyu gerek amatör gerekse profesyonel olarak uğraşıyor. Netice itibariyle spor toplumun yaşam biçimi haline geliyor. Spor yapan toplumlar daha sağlıklı olduklarından ülkelerin sağlık harcamalarına ayırdıkları bütçelerde gittikçe küçülürken, nitelikli sağlık hizmeti verilebilecek alanlara yatırımlar yapılması sağlanıyor. Türkiye’de de son yıllarda sağlık kuruluşlarının spor takımlarına destek vermesi, bu kapsamda yapılan çalışmaların bir ön hamlesi niteliğindedir.


SPORCULARA TAM DESTEKSaygı Hastanesi de bir spor toplumu oluşturabilmek için üzerine düşen görevi sezon başında, Sultanbeyli Belediyespor’a sponsor olarak yerine getirmeye çalışmaktadır. Saygı Hastanesi ve Sultanbeyli Belediyespor arasında yapılan anlaşmaya göre, Saygı Hastanesi, Belediyespor bünyesindeki tüm takımların, forma, ayakkabı, eşofman vs. gibi tüm ekipmanlarının karşılanması, tesislerin eksiklerinin giderilmesi ve geliştirilmesine ilişkin olarak anlaşmaya varıldı. Bunun yanı sıra, tüm sporcuların, her türlü sağlık sorunları ile ilgili ilk adresi de Saygı Hastanesi oldu. Sultanbeyli’de spora verdiği desteği sadece Sultanbeyli Belediyespor ile sınırlı tutmayan Saygı Hastanesi, geçtiğimiz haftalarda, sömestr tatiline giren ilköğretim öğrencilerine, karne hediyesi olarak ücretsiz futbol forması ve şortu dağıttı.SULTANBEYLİLİ SPORCULAR BAŞARIYLA DÖNDÜAyrıca, Saygı Hastanesi, bu sezon İstanbul çapında başarılar kaydederek, İzmir’deki Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazanan tümü ilköğretim öğrencisi kız güreşçilere destek verdi. Asıl branşı güreş olan, Türk Telekom Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Tufan Başak’ın girişimleriyle, spor faaliyetlerini sürdüren öğrenciler, İzmir’deki turnuvadan dönüşte Saygı Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Ayyıldız ile bir araya geldi. Tümü Sultanbeyli sporcuları olan 5 kız öğrencimiz 19 Şubat 2011’de İzmir Celal Atik Spor Salonu’nda düzenlenen Yıldız Bayanlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na katıldı. 46 Kg’da İstanbul 1. si Semanur Ali, 49 Kg’da İstanbul 2. si Elif Aydın, 49 Kg’da İstanbul 3. sü Merve Koç, 52 Kg’da İstanbul 1. si Rabia Koç ve 65 Kg’da İstanbul 1. si Rüya Anaç Türkiye Şampiyonasında da başarılı sonuçlar alarak İstanbul’a döndü.TUFAN BAŞAK’TAN TEŞEKKÜRÖğretmenleri Tufan Başak, spor faaliyetlerinde her şeyden önce maddi imkansızlıkların başarılı sporcuların önünü kestiğini belirterek, öğrencilerinin ilk kez ülke çapında bir turnuvaya katıldığını, yaşları 13 ile 16 arasında değişen öğrencilerin bu turnuvada önemli tecrübe elde ettiklerini söyledi. Tufan Başak, “Bu noktada Saygı Hastanesi ve tüm çalışanlarının özellikle kız sporcularımıza verdiği bu destek çok önemlidir” şeklinde konuştu. Dr. Ahmet Ayyıldız bir dahaki, turnuvalarda Türkiye derecesi sözü veren sporculara Sultanbeyli’den Olimpiyat Şampiyonları çıkmasını istediğini belirterek hedeflerini yüksek tutmalarını tavsiye etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık