Ana Sayfa Sancaktepe Sancaktepe’liler Sivaslılar, şölende buluştu

Sancaktepe’liler Sivaslılar, şölende buluştu

Sancaktepe Sivaslılar Derneği tarafından düzenlenen “Sivaslılar Şöleni” Yenidoğan Spor salonunda büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2014 Salı 07:54
Sancaktepe’liler Sivaslılar, şölende buluştu
08 Mart Cumartesi akşamı gerçekleşen ve katılımın yoğun olduğu programa, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in yanı sıra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Maltepe Belediye Başkan adayı Edibe Sözen, AK Parti Sancaktepe ilçe Başkanı Azmi Ekinci katıldı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerek, tüm Türkiye’de bilhassa büyük şehirlerde hemşeri derneklerinin çok güzel çalışmalar yürüttüğü belirtti. Yılmaz. “Buram buram tarih kokan bir Anadolu Kenti olan Sivas bizim en büyük sevdamız olmalı. İlçemiz, beldemiz, köyümüz ne olursa olsun, madımağın kokusu burnumuzda olmalı, her karış toprağına olan sevgimiz yüreğimizde yeşermeli, yaşadığımız mega kentler bizim Sivas'ımıza olan sevgimizi yok etmemeli” dedi.

Törende bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Sivas, tarihi ve kültürel anlamda oldukça geniş bir birikime sahip. Sivas’ın layık olduğu şekilde doğru ve sağlam kaynaklardan tanıtmak için Sivas iline bağlı tüm ilçe belediyelerin ortak projeler gerçekleştirilmesi faydalı olacak.  Tarihi, kültürel, ekonomik, sosyal anlamda yapılacak çok projelerimiz ve çalışmalarımız var. Tüm Sivaslılar el ele omuz omuza vererek dayanışma içinde her anlamda gelişmeyi ve ilerlemeyi durmadan sürdüreceğiz.  İstanbul'da yaşayan Sivaslıların sosyal ve ekonomik problemlerine çözüm getirmek amacıyla kurulan Sivas Platformu, aynı zamanda ilin tanıtım elçisi görevini yerine getiriyor. Sivas'ın en doğal güzelliklerinden en ücra mezralarına kadar tanımak ve tanıtmak istiyoruz. Sizin aracılığınızla tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık