Ana Sayfa Gündem Sancaktepe’li Güreşçiler 2 madalya ile döndü

Sancaktepe’li Güreşçiler 2 madalya ile döndü

Büyükler Greko-Romen, Bayanlar ve Serbest Stil Türkiye Şampiyonası 12–16 Aralık 2012 tarihleri arasında Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. Sancaktepe Belediyesporlu güreşçiler şampiyonadan 2 madalya çıkardı.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2012 Çarşamba 10:01
Sancaktepe’li Güreşçiler 2 madalya ile döndü
12 Aralık’ta başlayan büyükler Serbest, Greko-Romen ve Bayanlar Türkiye Şampiyonası Serbest stilde yapılan müsabakalarla sona erdi. Serbest stilde 7 müsabakanın yapıldığı maçlar, bir hayli çekişmeli geçti. Türkiye’nin değişik il ve ilçe spor kulüp sporcularının katıldığı maçlarda, Sancaktepe Belediyesporlu 74 Kg Yasin Bolat altın madalyanın sahibi olurken, 60 Kg’da Ersin Çetin de gümüş madalya elde etti.

Maçların Ankara’da yapılması müsabakalara çok sayıda milletvekili, bürokrat ve üst düzey idarecilerin katılımını sağladı. Maçları izleyenler arasında Sancaktepe Belediyespor Onursal Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe Belediyespor Kulüp Başkanı Muhammed Ali Cankatar ve kulüp güreş sorumlusu Mehmet Genç’te vardı. Madalya töreni sonrası bir konuşma yapan İsmail Erdem, Sancaktepe Belediyespor’un ülke ve dünya çapında büyük başarılar elde eden bir kulüp olduğunu belirterek bu başarının daha da artacağını söyledi. Kulüp Başkanı Muhammed Ali Cankatar ise ata sporu güreşe büyük önem verdiklerini ifade ederek, bilhassa serbest sitilde ülke başarısına büyük katkıları olduğunu belirtti. Cankatar, sadece büyüklerde değil bil hasa altyapı niteliğindeki minik ve yıldızlarda elde edilen uluslararası başarıların olduğunu belirterek, gelecekte dünya çapında sporcular çıkaracaklarını sözlerine ekledi. Cankatar, gerek madalya elde eden gerekse maçlara çıkan sporcu ve antrenörlerine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. TGF Yönetim Kurulu Üyesi ve Sancaktepe Belediyespor Kulübü Güreş Sorumlusu Mehmet Genç ise, güreşçilerin maçlara iyi hazırlandığını belirterek daha fazla madalya bekledikleri maçlarda elde edilen başarının kendileri için ve ülke sporuna katkı bakımından önemli olduğunu ifade etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık