Ana Sayfa Sancaktepe Sancaktepe’de Rıza Çalımbay spor parkı görkemli bir törenle açıldı

Sancaktepe’de Rıza Çalımbay spor parkı görkemli bir törenle açıldı

Sancaktepe halkının spor yaparak sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için Belediye’nin hazırladığı önemli projelerinden biri daha hayata geçirildi. Kısa zamanda inşa edilen spor tesisine “Rıza Çalımbay” adı verildi.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe 13:47
Sancaktepe’de Rıza Çalımbay spor parkı görkemli bir törenle açıldı
16 Şubat Pazar günü Veysel Karani Mahallesinde gerçekleşen,Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan ve Beşiktaş’ın efsanevi kaptanı Rıza Çalımbayın’da katıldığı ilginin yoğun olduğu açılış törenine konuşan Belediye Başkanımız İsmail Erdem,Rıza Çalımbay adına kurulan bu nadide tesisi Sancaktepe halkının hizmetine sunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “bu tesisimizle Sancaktepe halkı ve gelecek nesiller; zinde, aktif ve sporla iç içe olabileceklerdir” açıklamasında bulundu.

Tesise ülkemizin değerli bir spor adamının ismini vermekle projeyi daha anlamlı kıldıklarını belirten Başkan Erdem; “Rıza Çalımbay, sporcu kimliği ile geçmişte ve bugün hem gençlerimize hem de bütün Türk halkına örnek olan bir isimdir. Bizler de tesisimiz sayesinde Sancaktepe’de, geleceğin Rıza Çalımbay’larinin yetişeceğine inanıyoruz. Sizlere, çocuklarımızın bedensel gelişimini destekleyecek, disiplin sahibi olmalarını kolaylaştıracak spor tesislerimizi daha da fazlalaştırmanın sözünü veriyoruz.” dedi.

Törene katılan Rıza Çalımbay ise böylesine muhteşem bir tesise endi isminin verilmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti ve gururu dile getirerek, Başkanımız İsmal Erdem’e teşekkür etti.

Futboldan yüzmeye, basketboldan tenise kadar farklı alanlarda spor yapma ihtiyacı içinde olan gençlere yönelik olarak düzenlenen Rıza Çalımbay Spor Parkı, içerdiği yeşil alanlar  ve farklı atmosferi ile vatandaşlara hem spor yapma hem de dinlenme imkanı sunacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık