Ana Sayfa Gündem Sancaktepe’de Çikolata Yaptılar

Sancaktepe’de Çikolata Yaptılar

Sancaktepe İlçesinde eğitim veren Tercih koleji’nde anlamlı bir etkinlik gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 04:32
Sancaktepe’de Çikolata Yaptılar
Tercih Koleji öğrencileri öğretmenleri öncülüğünde gerçekleştirdikleri etkinlikle “Dünya Engelliler Günü”nü kutladı. Çikolata nasıl yapılır ? dan yola çıkan eğitimciler okulun yemekhanesinde oluşturdukları stantta çikolatanın nasıl yapıldığını öğrencilere gösterdiler. Öğrenciler ellerindeki çikolata kalıplarına doldurulan çikolatayı misafirlerine ikram ettiler.

Tercih Kolejinde düzenlenen etkinliğe anaokulu ve ilköğretim okulunun Birinci,ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri katıldı. Halkla İlişkiler Yöneticisi Banu Adıgüzel , Öğretmen Rezzan Kasapoğlu ve Okul Müdürü Nuket Demirkaya’nın öncülüğünde hazırlanan etkinliğe Sancaktepe Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Necla Demiral, Kent Konseyi Basın yayın Çalışma grubu başkanı Selçuk Ük ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri katıldı. Minik öğrenciler ,Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenledikleri bu etkinlikte yaptıkları çikolataların içine sevgilerini katarak Engelliler Derneği ve Kent Konseyi üyelerine ikram ettiler.

Öğrencilerden Sena Çopuroğlu ve Evren Batu Halis kendi yazdıkları şiirleri okuduktan sonra Sancaktepe Engelliler Dernek Başkan Yardımcısı Necla Demiral’a Öğrenci Sena Çopuroğlu çiçek takdim etti.

Başkan Yardımcısı Necla Demiral düzenlenen etkinliğin çok önemli ve anlamlı olduğunu söyledi. Bir Ademi kurtarmak bir alemi kurtarmak ilkesinden yola çıktığını söyleyen Necla Demiral “ Engelliler haftasında düzenlenen etkinliklerde engelliler hatırlanıyor. Bir özel eğitim kurumunun Sancaktepe Engelliler Derneğini unutmaması ve etkinliğini bizimle paylaşması çok güzel bir davranış. Bu davranışlarının Sancaktepe’de bir çok kuruma ve kuruluşa örnek olmasını diliyorum” dedi ve ziyaret toplu resim çekimi ile sona erdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık