Ana Sayfa Gündem Sancaktepe yeni belediye binasının temeli törenle atıldı

Sancaktepe yeni belediye binasının temeli törenle atıldı

Sancaktepe’lilere daha kolay ve hızlı hizmet verebilmek adına tüm birimleri tek çatıda toplayan Sancaktepe Belediyesi yeni hizmet binasının temeli, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve Milletvekillerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2013 Salı 06:26
Sancaktepe yeni belediye binasının temeli törenle atıldı
Sancaktepe Belediyesi, doğa dostu, alışılmışın dışında yepyeni bir belediye binası inşa ettiriyor. Farklı mimari özellikleri olacak binada vatandaş daha hızlı ve kolay hizmet alacak. Tüm birimleri tek çatıda toplayan Sancaktepe Belediyesi yeni hizmet binasının temeli, Milli Savunma Bakanı’nın katıldığı muhteşem bir törenle atıldı.

30 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen ve Sancaktepelilerin yoğun katılım gösterdiği temel atma töreni, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in konuşması ile başladı. Başkan Erdem, Sancaktepe ilçesinin, coğrafi, siyasi ve sosyal önemini anlatarak başladığı konuşmasında, hizmet binası hakkında bilgiler verdi. Erdem: “Hizmet binamızın projesi için, Türk kültürünün önemli mimari çizgilerini taşıyan, geçmişten geleceğe miras bırakma adına bir anlayışla yola çıktık. Geleneksel Türk mimarisinin özelliklerini taşıyan binamız, Selçuklu- Osmanlı ve günümüz mimarisinin bir sentezi olacak” dedi.  Erdem; “4 yıl önce göreve geldiğimizde; birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla milli ve manevi tüm değerlerimizi sahiplenerek gelişmeyi, Sancaktepe’nin her yerinde, her Sancaktepe’linin gönlünde umutları yeşertmeyi hedefledik! Bunun için de “Gelişim’i Takip Edin” dedik” şeklinde konuşmasını sürdürdü.  Altyapı, üstyapı, sağlık, ulaşım, eğitim, kültür, sanat alanında kararlı, samimi, yenilikçi ve gerçekçi adımlar atıldığını belirten Erdem: “Çok şükür ki; hizmetlerimiz artık meyvelerini vermeye başladı. Gelişim’in eserleri ilçemizde bir bir yükseliyor” şeklinde konuştu. Erdem,  ilçeye 4 yılda yapılan büyük projeleri görsel olarak katılımcılara anlattı.

Daha sonra Sancaktepe Kaymakam Feyzullah Özcan, kısa bir konuşma yaptı. Kaymakam Özcan, konuşmasında,”Bugün burada Sancaktepe ilçemizin belediye hizmet binasının temelini atıyoruz. Sancaktepeliler hizmetin en iyisine layıktır. Belediye Başkanımızda bunu bilerek kültürümüzü ve değerlerimizi yansıtan bir binayı ilçemize kazandıracak” dedi.

Protokoldeki milletvekilleri adına bir konuşma yapan İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç, Türkiye’nin her geçen gün, her alanda geliştiğini belirterek,”Bizim, Türkiye için daha da büyük hayallerimiz var. Ve bu hayalleri gerçekleştirecek bilgi, beceri ve deneyimimiz var. Genç, dinamik, çağın ötesinde düşünebilen, gelişimci  kadromuzla Türkiye’ye layık olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Dünyanın en büyük şehirleriyle yarışıyoruz”Kürsüye gelen İBB Başkan Kadir Topbaş, göreve geldiğinde kurdukları İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nde (İMP) şehri planladıklarını belirterek, ulaşım başta olmak üzere bütün çalışmaları bu doğrultuda yürüttüklerini söyledi. İBB’nin bütçesinin yüzde 55’ni ulaşıma ayırdıklarını ve metro yatırımlarını dahi belediyenin kendi öz kaynaklarından yaptıklarını ifade eden Kadir Topbaş, şöyle konuştu;“Sadece metroya 6,5 milyar dolar yatırım yaptık. İstanbul’un bütün düğüm noktalarını çözmek için dönemimizde İstanbul’a 259 kavşak yaptık. Bizden önce yapılanların toplamı 57 taneydi.”

Türkiye’yi ekonomik ve ticari olarak sırtlayan İstanbul’un üç büyük imparatorluğa başkentlik yapması nedeniyle dünyaya karşı sorumlu olan bir kültür ve turizm şehri olduğunu anlatan Başkan Topbaş, “Sayın Başbakanımızın başlattığı yerel yönetim anlayışını devam ettirerek İstanbul’a gece gündüz hizmet ediyoruz. Bugün geldiğimiz noktada bütün dünya şehirleri İstanbul’a gıptayla bakıyor.” diye konuştu. Altyapı metro ve park ve bahçelerle İstanbul sadece Türkiye için değil, dünya için de bir model olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, yıl sonuna kadar İstanbul için yapılan yatırımların 60 trilyon olacağını söyledi.

“Türkiye gelişiyor”

Temel atma töreninde konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu: ‘’Türkiye, gelişiyor, kalkınıyor, dünyanın dikkatle izlediği çok önemli yatırımlar oluyor, sadece fiziki anlamda değil, demokrasi ve insan hakları anlamında da önemli gelişmeler oluyor. Bunu sizler yaptınız, bunun başlangıç noktası 1994 mahalli seçimleridir, siz Recep Tayyip Erdoğan’ı İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanı yaptınız; o ekip, o kervan Türkiye oldu, dünya oldu, hizmet olarak Türkiye’ye aktı” dedi. Başkan Babuşçu, son günlerde yaşan güncel olaylarla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

“Türkiye gelişimde ilkleri yaşıyor “

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ise yaptığı konuşmada, şehirleri şehir yapan; meydanları, geniş bulvarları, parkları ve bilhassa mimari yapıları olduğunu belirterek İstanbul ve Sancaktepe’de bu alanda çok büyük gelişmeler olduğunu ifade etti. Zamanında iktidarların bir tünel dahi yapamadığını, AK Parti’nin dokuz yıllık iktidarında 157 tünel yaptığını ifade eden Erdem: “AK Parti iktidarı, sağlık, eğitim, ulaşım, ekonomi ve yeniliklerde devrim diyebileceğimiz önemli gelişmeler yaptı. Bu değişimlerden siz değerli halkımız da istifade ettiniz. Sizlere karşı iktidar dönemimizde yaptıklarımızla hiçbir zaman mahcup değiliz. Türk parası geçmez hale gelmişti. Paramızı pul değil, kağıt etmişlerdi. Değersiz hale getirmişlerdi ama biz geldiğimizde IMF ile ilişkilerimizi bitirdik” şeklinde konuştu. Erdem, İstanbul’a yapılacak 3. Hava alanının dünyanın en büyük hava alanı olacağını söyleyerek, kanal projesi ve üçüncü köprü ile Türkiye ekonomik olarak, dünyanın ilk on büyük ekonomisine sahip ülkeler arasına girmeyi hedeflediğini belirtti.

“Yapan oluyoruz, yıkan değil”

Daha sonra kürsüye alkışlar eşliğinde gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sancaktepelilerle beraber olmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Rabbim şahit ve bende şahidim ki, insanımız kendine getirilen her hizmetin karşılığında, Türkiye’nin siyasetini, ekonomisini güçlendirmek için her seferinde bu hizmetin karşılığını verdi.   Milli ve manevi değerleri yaşatma konusunda var gücümüzle çalışıyoruz. Yapılan yatırımlarla Türkiye büyüyor ve her alanda ülkemizi güçlendiriyoruz” dedi. Bakanı İsmet Yılmaz, halka hizmeti, hakka hizmet anlayışı ile yaptıklarını belirterek “yapan ol, yıkan olma “ düsturu ile ülkeyi mamur hele getirdiklerini belirtti. Yılmaz: “ Türkiye’ye hizmet eden bu kadrolar hem halk, hem de öbür tarafta hesaba çekileceği anlayışı ile hizmet etmektedir” dedi. Konuşmaların ardın kalabalık bir vatandaş topluluğu ile beraber tüm protokol butona basarak temele ilk harcı gönderdi.

Yeni Belediye Binası

Abdurrahmangazi Mahallesi Sevenler Caddesi üzerinde inşaa edilecek olan yeni belediye binası 30.000 metrekare kapalı alan, 70.000 metrekare yeşil alandan oluşuyor. Tüm birim müdürlüklerinin aynı çatı altında toplanmasıyla vatandaşa daha kolay, daha hızlı ve daha kaliteli bir hizmet verilmesi amaçlanıyor. Bina içinde toplam 600 kişilik bir konferans salonu bulunuyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık