Ana Sayfa Gündem Sancaktepe Kick Boks’ta Türkiye şampiyonluğunu elinden bırakmıyor

Sancaktepe Kick Boks’ta Türkiye şampiyonluğunu elinden bırakmıyor

Denizli’de yapılan Kick Boks şampiyonasında, Sancaktepe Belediyesporlu Kübra Akbulut Türkiye şampiyonu olurken, Buse Yıldız Türkiye ikincisi oldu.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2013 Çarşamba 09:14
Sancaktepe Kick Boks’ta Türkiye şampiyonluğunu elinden bırakmıyor
Uzakdoğu sporlarında gösterdiği üstün başarılarla spor kamuoyunun dikkatlerini çeken Sancaktepe belediyespor Kick Boks’ta elde ettiği üstün başarısını devam ettiriyor. 24-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Denizli’de yapılan Gençler ve Büyükler  ( Bay- Bayan)K-1  Contact, low kick contact ve   light contact Kick Boks Türkiye Şampiyonasına  katılan sporculardan 60 kg’da Kübra Akbulut Türkiye şampiyonu oldu.70 kg’da Buse Yıldız ise Türkiye ikincisi oldu.

61 İlden 1460 sporcunun katıldığı Türkiye Kick Boks Şampiyonasına Sancaktepe Belediyespor adına katılan sporculardan 1 Türkiye Şampiyonu ve 1 Türkiye İkincisi çıkartarak, daha önce elde edilen başarıların tesadüf olmadığını, Muay Thai ve Wushu branşlarında başarılı olunduğu gibi Kick Boks Branşında da başarılı olduğunu gösterdi.

Kübra Akbulut ve Buse Yıldız’ın elde ettiği başarılardan dolayı kendilerini kutlayan Sancaktepe Belediyespor Onursal Başkanı İsmail Erdem, sporun başarılarla taçlandırılması spora daha da anlamlı kıldığını belirterek elde edilen başarıların yoğun gayretler ve disiplinli çalışmalar sonucunda elde deldiğini söyledi. Gerek sporcuların gerekse antrenörlerin bu konuda çok büyük özveri ile çalıştıklarını söyleyen Başkan Erdem: “sadece yetenek ve kabiliyet başarı için yereli değil, disiplinli çalışma ve iyi bir hoca denetiminde programlı çalışma başarıyı getirir. Antrenör bir öğretici, eğitici, yol gösterici olarak bazı özelliklere sahip olmalıdır. Ancak bu özelliklere sahip olduğu takdirde sporcusunun saygısını kazanabilir. Kübra Akbulut ve Buse Yıldız’ın kabiliyeti kadar Mustan hocanın bilgisi, tecrübesi ve birikimi bu önemli başarıyı getirmiştir” şeklinde konuştu.

Türkiye Şampiyonu olan Sancaktepe Belediyesporlu Kübra Akbulut  30 Eylül-6 Ekim 2013 tarihleri arasında Brezilya’da yapılacak olan Dünya Kick Boks Şampiyonasında ülkemizi  temsil edecek.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık