Ana Sayfa Sancaktepe Sancaktepe Büyükler Serbest Güreş takımı 2. Lig'e Yükseldi

Sancaktepe Büyükler Serbest Güreş takımı 2. Lig'e Yükseldi

Yozgat’ın Sorgun ilçesi Kapalı Spor Salonu'nda 2 gün süren, 18 kulüpten 120 güreşçinin mindere çıktığı müsabakalar sonucunda, birinci olan Kahramanmaraş Belediyespor, ikinciliği kazanan İstanbul Sancaktepe Belediyespor ve üçüncülüğü elde eden Çorum Belediyespor 2. Lig'e terfi etti.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2011 Çarşamba 17:19
Sancaktepe Büyükler Serbest Güreş takımı 2. Lig'e Yükseldi
Güreş severlerin ilgi ile izlediği final müsabakaları oldukça çekişmeli geçti. 29-30 Nisan 2011 tarihlerinde yapılan müsabakalarda Sancaktepeli güreşçiler önemli başarıya imza attı.

55, 60, 66, 74, 84, 96 ve 120 kilo olmak üzere 7 sıklette yapılan müsabakalarda 96 kilo hariç tüm sıkletlerde birinci gelen Kahramanmaraş Belediyespor, takım halinde birinciliği kazanırken, İstanbul Sancaktepe Belediyespor 96 kiloda Avrupa şampiyonu Gökhan Yavaşer ile birincilik elde etti.

İki ay kadar önce kurulan Sancaktepe Büyükler Serbest Güreş Takımının elde ettiği başarı güreşler kamuoyu tarafından takdirle karşılanırken izleyenlerin beğenisini kazandı.

Dereceye giren güreşçiler elde ettikleri kupa ile Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’i makamında ziyaret etti. Başkan Erdem, güreşçileri kabulde yaptığı konuşmada, takımın aldığı başarılı sonuçtan duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra; “ sizlerin elde edeceği başarılar kulübün başarısı için önemli olduğu kadar bu spora kabiliyeti olan gençlerin teşviki içinde çok önemli” dedi. Erdem kulübün önümüzdeki seneye daha da güçlenerek başarılı sonuçlar elde etmeye devam edeceğini belirtti.

Elemelerde Sancaktepe Belediyesporlu güreşçilerin elde ettiği derece ve madalyalar;   

55 kilo: 3. Beyhan Gülfiliz, 60 kilo: 3.Yasin Şahin, 74 kilo:  2. İskender Aliev, 84 kilo: 3. Abdullah Tiryaki, 6 kilo: 1. Gökhan Yavaşer, 120 kilo: 2. Ahmet Doğu   

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık