Ana Sayfa Gündem Samsunlular Derneği, Suriye halkı için kolları sıvadı

Samsunlular Derneği, Suriye halkı için kolları sıvadı

Sultanbeyli’de Mecidiye Mahallesinde faaliyet gösteren Samsunlular Derneği, kışın gelmesiyle ağırlaşan hava koşullarında hayatta kalma mücadelesi veren Suriye halkına el uzatmak için harekete geçti. ''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' sloganıyla bir araya gelen Samsunlular, Dernek üyeleri çapında yardım kampanyası başlattı. Dernek üyelerine konuyla ilgili bilgi veren İHH Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Hasdal, Suriye'de yaşanan insanlık dramının kış mevsiminin gelmesiyle daha da kötüleştiğini ifade etti.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2012 Pazartesi 04:33
Samsunlular Derneği, Suriye halkı için kolları sıvadı
Hasdal, ‘Boş yere tartışırken ekmek tükendi, un bitti’

Dernek binasında Samsunluları Suriye konusunda bilgilendiren İHH Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Hasdal, Suriye'de yaşanan insanlık dramının kış mevsiminin gelmesiyle daha da kötüleştiği vurgulanarak, "Kimin haklı kimin haksız olduğu tartışılırken, kimin tarafını tutmak gerektiği sorgulanırken kış geldi. Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Arap Ligi ve daha nice kuruluşlar boş yere tartışırken kış geldi, ekmek tükendi, un bitti" ifadeleri kullanıldı. Suriye'de yaşananların siyasi, jeopolitik, dini, mezhebi tartışmaların ötesinde insani boyutuna dikkat çeken Hasdal, "Hayatın acı gerçeği tüm tartışmaların ötesinde karışımızda duruyor (…) Kim olduğunuz önemli değil, yardım edin, kış geldi" hatırlatmasını yaptı.

Hiçbir şey yapamıyorsanız, dua edin!

Hasadal, Suriyeliler'e yardımda bulunmak isteyenlerin Sultanbeyli Kent Meydanında kurulan İHH Yardım çadırı aracılığıyla nakdi veya ayni bağışta bulunabileceklerini kaydetti. Kampanyaya katılmanın yollarından birinin de "iletişim desteği" olduğu belirtilen Hasdal, "Bu kampanyanın duyurulması, bilinmesi ve yardımların toplanması için gönüllü olun. İHH ile irtibata geçin, sahada aktif çalışın. Sahada çalışma imkanınız yoksa sosyal medyada, iletişim platformlarında sürekli duyuru ve tanıtım yapın" ifadelerini kullandı. Hasdal, "Hiçbir şey yapamıyorsanız, bu insanlık dramının sona ermesi için dua edin" çağrısında bulundu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık