Ana Sayfa Beykoz Sahipsiz hayvanlara yem desteği…

Sahipsiz hayvanlara yem desteği…

Beykoz Belediyesi, özellikle kar yağışının yoğun olduğu bölge olması dolayısıyla, aç kalan sahipsiz hayvanlar için uygun yerlere yiyecek bırakıyor.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2012 Çarşamba 12:35
Sahipsiz hayvanlara yem desteği…
Beykoz Belediyesi Veteriner birimi ekipleri, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bölgedeki ormanlık alanlarında yaşayan aç kalan, yem bulmakta zorluk çeken sokak köpeklerine yem ve su bırakıyor. Başta Polonezköy olmak üzere ormanlık alanlarda yaşamını sürdüren köpeklerin aç kalmaması ve çevreye saldırmaması için ekiplerce her gün yiyecek bırakılıyor. Zarar gören hayvanlar rehabilitasyon merkezine götürülerek tedavisi yapılıyor ve müşahede altına alınıyor. Ekipler, yiyecek desteğinin hayvanseverlerle işbirliği yapılarak devam edileceğini belirttiler.

Başkan Çelikbilek’ten çağrı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, son zamanlarda artan sokak hayvanları ile ilgili şikayetlerin değerlendirildiğini belirterek, “Beykoz ormanlık alan olduğu için ilçe dışından çok sayıda hayvan getirilerek bırakılıyor. Biz 3 yıl içinde sokak hayvanlarına yönelik birçok proje başlattık. Yüzlerce sahipsiz hayvanı sahiplendirdik. 45 bin haneye çöp bidonu dağıtarak, hem ilçenin temiz olmasını hem de yiyecek arayan sahipsiz hayvanların şehir merkezinden, sokaklardan doğal yaşam alanı olan ormanlara yönelmesini sağlamaya çalıştık. Birçok hayvansever kuruluşla birlikte hareket ettik. Gönüllü vatandaşlarımız, gönüllü hayvanseverlerimizle bunların bakımını gerçekleştirdik.Veteriner hekim sayısını 1’den 5’e çıkardık. Hayvan rehabilitasyon merkezini yeniledik. Son zamanlarda cadde ve meydanlarda sokak sayısının artışı hakkında şikayetler geliyor. Vatandaşlarımız sokakta yürümekten, okullarına, işlerine gitmekte zorluk çektiklerini belirtiyorlar. Başıboş gezen hayvanları ekiplerimiz toplayıp kısırlaştırıyor, bakımını gerçekleştiriyor ve daha rahat yaşamlarını sürdürebilecekleri ormanlık alanlara bırakılıyor. Sadece sokak köpekleri değil hiçbir canlıya zarar vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz.”diyerek, vatandaşlardan yemek artıklarının çöpe değil ormanlık alanda yaşayan hayvanlara vermeleri çağrısında bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık