Ana Sayfa Gündem Sadakataşı Derneği Ramazan'a hazır

Sadakataşı Derneği Ramazan'a hazır

2010 yılından beri Türkiye'de ve yurtdışında insani yardım faaliyetleri yürüten Sadakataşı Derneği, bu senede Ramazan ayı faaliyetleri için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2013 Perşembe 09:53
Sadakataşı Derneği Ramazan'a hazır
2010 yılından beri Türkiye'de ve yurtdışında insani yardım faaliyetleri yürüten Sadakataşı Derneği, bu senede Ramazan ayı faaliyetleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. "Ramazan'da Kardeşlik Bir Sofrada" sloganı ile başlatılan faaliyetler çerçevesinde bu yıl Türkiye'de 11 şehirde, yurtdışında ise 25 ülke ve bölgede kumanya dağıtımları yapılacak ve iftar organizasyonları tertip edilecektir. Dernek Başkanı Kemal Özdal, yaptığı açıklamada "Geçtiğimiz yıl Mescid-i Aksa avlusunda yapıldığı gibi bu yılda iftar organizasyonu yapılacaktır." dedi.

Kumanya ve iftar organizasyonlarının yanında Sadakataşı Derneği bu sene ihtiyaç duyulan bölgelerde, ramazan ayının manevi ruhundan hareketle "Destekleyin! Hakk'ı Öğretin! " sloganıyla 11 dilde 11.000 adet Kuran-ı Kerim, İlmihal ve Siyer-i Nebi'den oluşan dini bilgiler seti dağıtımı gerçekleştirilecektir.

Suriye'de yaşanan insanlık dramının ilk gününden itibaren başta Türkiye içinde olmak üzere, Suriye içerisinde ve Lübnan, Filistin, Ürdün ve Irak'taki Suriyeli mültecilere yardım götüren Sadakataşı Derneği, ülkemizdeki gönüllü üniversite öğrencileri ile yürütmüş olduğu Mobil Fırın projesi, ramazanın başlaması ile birlikte Suriye'de ekmek üretimine başlayacaktır. Bir günde 25.000 ekmek üretme kapasitesine sahip olan Mobil Fırın, Suriye içerisinde gezici olarak hizmet verecektir.

Ayrıca, ramazan ayı içerisinde insani yardım faaliyetleri için bölgelere gidecek olan gönüllü ekipler bir dizi açılışta bulunacaklardır. Ekipler ilk olarak Sri Lanka'da Sadakataşı Derneği bağışçılarının yardımlarıyla ile yapılan yetimhane ve cami açılışları yapılacaktır. Bulgaristan'a giden ekipler ise yine dernek bağışçılarının yardımları ile inşa edilen Hasan Keleş Camii'nin açılışı gerçekleştirilecektir.
Bunların yanında Bangladeş Arakan kamplarında, derneğin hanım komisyonu tarafından yaptırılan 200 öğrencinin eğitim göreceği okula hizmete açılacaktır.
Arakan kamplarında yaşanan kıtlık ve su sıkıntısına bir nebze de olsa çözüm üretme gayretinde olan dernek 15 su kuyusu açılışı gerçekleştirilecektir.


Kumanya ve dini bilgiler seti dağıtımları, iftar organizasyonları ve su kuyusu, cami ve okul açılışları ile ramazan ayı faaliyetlerini yürütecek olan Sadakataşı Derneği'ne web sitesinde yer alan banka hesapları, posta çeki aracılığı ile bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca tüm operatörlerden 2989'a sms göndererek de 5 TL yardımda bulunabilirsiniz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık