Ana Sayfa Sultanbeyli SABİHA GÖKÇEN TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’NDEN AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ ATAĞI

SABİHA GÖKÇEN TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’NDEN AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ ATAĞI

Sabiha Gökçen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, ‘Hayat Boyu Öğrenme Programı’ kapsamında geliştirdiği projeyle, Ulusal Ajans’tan 24 bin avro hibe almaya hak kazandı.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2012 Çarşamba 08:56
SABİHA GÖKÇEN TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’NDEN AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ ATAĞI
Sabiha Gökçen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından 2012 yılı teklif çağrısı döneminde ‘Hayat Boyu Öğrenme` programı kapsamında Leonardo alt programında Ulusal Ajans`a sunulan ‘Yenilikçi Bir Eğitim Programı Uygulama ve Transferi İçin Bilgi Toplumu Yaratmak ` adlı proje, 24 bin avro hibe desteği kazandı. Bilgi toplumu oluşturma yolunda okul tarafından atılacak adım, lise düzeyindeki ilk uydu yapımı olacaktır. Projeye dahil olan diğer ülke okulları ise farklı alanlardaki uygulamalarıyla projeye dahil olacaklar.

AVRUPA`YI DOLAŞACAKLAR

Okulun İngilizce öğretmeni Gülşen GÖKÇE tarafından şubat ayında İspanya`daki hazırlık ziyaretinde koordine edilen projeyle Sabiha Gökçen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, proje ortağı ülkeleri ziyaret etme imkanı bulacak.

 

LİSE DÜZEYİNDE İLK UYDU YAPIMI

Amacı uzaya küp şeklinde bir deneysel uydu göndermek veya uzay şartlarında çalışabilecek böyle bir uydunun yapılabileceğini ispatlamak olan proje kapsamında lise düzeyinde bir ilk olan uydu yapımı gerçekleştirilecektir. Bilgi toplumu oluşturma yolunda okul tarafından atılacak ilk adım bu proje kapsamında lise düzeyindeki ilk uydu yapımı olacaktır.

Okul Müdürü Serdar Yaşar EVŞEN projeyle ilgili okul olarak büyük bir heyecan yaşadıklarını belirtti. Türkiye’de yapmış olduğumuz mesleki uygulamanın, bu projeyle Avrupa’ya taşınacağını ifade etti. Serdar Yaşar EVŞEN sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasındaki ilişkilerin son yıllarda daha da yoğunluk kazanması, bu toplumların birbirini daha iyi tanımaları ihtiyacını doğurmuştur. Bu ve benzeri projeler sayesinde toplumlar birbirlerini daha iyi ve yakından tanıyabilmektedirler. Bizim bu projedeki amaçlarımızdan biri de toplumsal kaynaşmaya katkı sağlamaktır.”dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık