Ana Sayfa Gündem Saadet Partisi’nin Adayı Halil İbrahim Arıkan

Saadet Partisi’nin Adayı Halil İbrahim Arıkan

2014 yılının Mart ayında yapılacak olan Mahalli İdareler seçimi hareketlenmeye başladı.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2013 Pazartesi 07:06
Saadet Partisi’nin Adayı Halil İbrahim Arıkan
Uzun zamandır sahada seçim çalışması yapan Saadet Partisi, seçimlere 8 ay kala birçok il ve ilçede belediye başkan adaylarını açıklamaya başladı. Sultanbeyli Belediye Başkan adayı olarak Av. Halil İbrahim Arıkan’ın ismi açıklandı. Açıklamayı Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak yaptı.

DÖRT İLÇENİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AÇIKLANDI

Saadet Partisi, İstanbul genişletilmiş il divan toplantısında İstanbul’un dört ilçe belediye başkan adayını açıkladı. Halkalı Spor Salonunda yapılan genişletilmiş il divanı toplantısına Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ta katıldı. Programda üçü Avrupa Yakası olmak üzere dört ilçe belediye başkan adayı resmi olarak açıklandı. Anadolu Yakasında sadece Sultanbeyli Belediye Başkan adayı açıklandı. Açıklamayı Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak yaptı. Sultanbeyli’nin adayının, bir önceki seçimlerde ilçe halkının yakından tanıdığı Av.Halil İbrahim Arıkan olduğu açıklandı. Fatih Belediye Başkanlığına Lütfi Kibiroğlu, Kağıthane Belediye Başkanlığına Zeynel Keskin, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığına da Bilal Ay’ın isimleri açıklandı.

ARIKAN: ‘İLÇEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM’

Sultanbeyli Belediye Başkan adaylığı ismi açıklandıktan sonra telefonla görüştüğümüz Saadet Partisi Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Avukat Halil İbrahim Arıkan, ilk değerlendirmesini GERÇEK VİZYON gazetesine yaptı. Her şeyin hayırlısı olsun diyerek söze başlayan Arıkan: “Genel Başkanımızın da katıldığı genişletilmiş il divan toplantısında benimle birlikte dört dava arkadaşımızın adaylığı resmi olarak açıklandı. Adaylığımızın Sultanbeyli’mize ve bu ilçede yaşayan insanlara hayırlı olmasını diliyorum. Geçtiğimiz yerel seçimlerde 6 ay kala ismimiz açıklanmıştı. 2014 yerel seçimlerine uzun zamandır hazırlanan partimiz kazanacağı ilçelerde adaylarını şimdiden açıklamayı uygun gördü” ifadelerini kullandı. Seçimler için aralıksız çalıştıklarını dile getiren Arıkan, ismimiz açıklandığı için bundan böyle daha çok sahalarda olacağız dedi. Gerçek Vizyon gazetesi olarak Avukat Halil İbrahim Arıkan’ın adaylığının hayırlı olmasını diliyoruz.

AVUKAT HALİL İBRAHİM ARIKAN KİMDİR?

1966 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Av. Halil İbrahim Arıkan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetlerinde Askeri Hakimlik görevlerinde bulunan Arıkan, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Hukuk Müşavirliği görevinde bulundu. Evli ve üç çocuk babası olan Arıkan, Hakimlik sonrası serbest Avukatlık görevini yürütmeye devam ediyor. Sultanbeyli’de oturan Arıkan, 2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Sultanbeyli Belediye Başkan Adaylığı ve 2011 Genel Seçimlerinde İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık