Ana Sayfa Gündem Saadet Partisi Gençliği iftar yemeğinde buluştu

Saadet Partisi Gençliği iftar yemeğinde buluştu

Sultanbeyli’de yaptığı siyasi çalışmalarla kendinden çokça söz ettiren Saadet Partisi Sultanbeyli Gençlik Kolları İftar yemeğinde bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 05:58
Saadet Partisi Gençliği iftar yemeğinde buluştu
Saadet Partisi Sultanbeyli gençlik kolları, 20 Temmuz’da gençlik teşkilatı iftarda buluştur. Atlas Düğün ve Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen geniş katılımlı iftar yemeğine Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, SP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar, SP Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Av. Halil İbrahim Arıkan, Sultanbeyli ilçe başkanı İsmail Yılmaz, çok sayıda partili, istişare kurulu üyeleri ile birlikte mahalle yönetimleri ve halk yoğun katılım gösterdi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar, İlçe gençlik kollarının faaliyetlerinin olduğu sinevizyon gösteriminin ardından gençlik kolları başkanı Fetullah Bülbül söz aldı.  Gençliğin faaliyetlerinden bahseden Bülbül; “Ülkenin bulunduğu durumu yine düzeltecek olan gençlerdir ve bizler de bu mekânımızda sizlerin de desteğiyle, bunun için çabalıyoruz” dedi. Geçen yılllarda Afrika’da açtırmış oldukları 2 su kuyusundan da bahseden Bülbül, bu yıl da su kuyusu açacaklarını belirtti. Gençlik başkanının konuşmasının ardından sırasıyla Sultanbeyli Belediye başkan adayı Av. Halil İbrahim Arıkan  ve İstanbul gençlik kolları başkan İsmail Acar’ın konuşmalarının ardından söz alan Gençlik kolları genel başkanı Fatih Aydın söz aldı.

Fatih Aydın 'Ümmetin İftarı Ancak İslam Birliğinin Kurulmasıyla Mümkündür'

“Mübarek Ramazanın manası bizim için mühimdir.  Ramazan ayı, adeta yeniden bir diriliştir. Ramazan ayı, çıtayı biraz daha yükseltmektir. Ramazan ayı, zorluk ayı olmakla beraber kolay bir kurtuluş yoludur. İşte bizler, Mübarek Ramazan ayından bunları anlıyor, bu dersleri çıkarıyoruz. Ramazanın da bize anlattığı gibi her zorluğun sonunda büyük bir mükâfat vardır. İşte İslam Coğrafyası, kan, gözyaşı ve ızdıraplar içerisinde inim inim inliyor. İslam Coğrafyası acılar içerisinde en temel ihtiyaçlarını bile karşılamıyor. Somali’de sahurda yiyecek bir şey bulamadan oruç tutan kardeşlerimiz maalesef ki iftarda da bir şey yiyemiyor. Arakan’da ağaç yapraklarını yiyerek yaşam mücadelesi verenler bizim kardeşlerimiz değil mi? Afrika’da her gün açlıktan 3 çocuk hayatını kaybediyor. Gazze’de, Doğu Türkistan’da annelerin ve çocukların feryadı yükselmeye devam ediyor. Terör ve kaoslarla Müslümanlar kendi yurtlarında garip bırakılıyorlar. Ümmet; huzura, barışa, kardeşliğe her zamankinden daha fazla muhtaç durumdadır. Ümmet, iftar saatini bekliyor. Ümmetin iftarı ancak İslam Birliğinin kurulmasıyla mümkündür.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık