Ana Sayfa Çekmeköy Poyraz’dan AYGAD’taki Gazetecilere Tam Destek

Poyraz’dan AYGAD’taki Gazetecilere Tam Destek

İstanbul Anadolu Yakası’nda merkezi bulunan ve medya sahipleri ile çalışanlarının bağlı bulunduğu Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’ne kurumsal destekler sürüyor.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2011 Çarşamba 07:34
Poyraz’dan AYGAD’taki Gazetecilere Tam Destek

İstanbul Anadolu Yakası’nda merkezi bulunan ve medya sahipleri ile çalışanlarının bağlı bulunduğu Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’ne kurumsal destekler sürüyor. AYGAD yönetimi ve Çekmeköy ilçesi ile Anadolu Yakası’ndaki gazeteciler Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ı ziyarette bulundu. Şahinbey Caddesi’nde bulunan Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde AYGAD yönetimini karşılayan Ahmet Poyraz, “Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Ülke ve bölgesel menfaatleri koruyan ve geliştiren gazetecileri her zaman her yerde destekleriz. Amacımız bu ülkeye ve bu millete hizmet etmektir. Gazetecilikte kurumsal bir meslektir. Yani kamu hizmeti yapmaktasınız. Hizmetlerinizin bedeli ölçülemez. Buraya kadar gelip ziyaret etmeniz bizi ve Çekmeköy Belediyesi’ni mutlu etmiştir.” dedi.

Konuşmanın ardından Gazeteciler Derneği Başkanı Hakan Manici, “Dernek olarak sizin de desteğinizi almamız bizi onurlandırmıştır. Derneğimizin logosunun bulunduğu her gazeteye inanarak güvenerek okuyabilirsiniz. Bizler mesleki ilkelere uymaya söz vermiş gazeteleriz. Derneğimizde bu ilkelere özellikle sahip çıkmaktadır. Yerel gazetelerin ve gazetecilerin sorunlarını biliyorsunuz. Bu sorunlarımız Ankara’da halledilecek sorunlardır. Ziyaretimizin en önemli unsurlarıdan biri de AYGAD olarak tüm kamu ve özel kurumların tanımasıdır. Şu mutluluğu yaşamaktayım. İstanbul Anadolu Yakası’ndaki hangi kamu veya özel kurumlara gitsek hepsi tam destek göstermekte ve bu konuda başarılı adımlar atmamız için ‘Bizlerde sizlerle beraberiz. Bizi de gazetecilerin yanında sayınız’ demeleri hoşumuza gitmekte. Anadolu Yakası’na bağlı çalışan 80’ın üzermizin olması, yerel ve bölgesel anlamda gazete, dergi, televizyon, radyo ve internetin olması sebebiyle 4.5 milyon kitleye ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.İstanbul Anadolu Yakası’nda Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte fikir alışverişinde bulunan Anadolu Yakası Gezeteciler Derneği, gazetecilerin haklarını bakanlar, milletvekilleri ve bürokratlar çerçevesinde çözmeye giderken kurumların göstermiş olduğu bu destekle gerçekleşmektedir. Yani ne kurulmamış ne de tabela derneği olmadığını görülmüştür. Bu da buradaki üye sayımızın belirginliği ve derneğimizin işleyişinden geçmektedir” diye konuştu. Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin gücünü bilmek belediye başkanı olarak bizleride sevindirir diyen Poyraz, “Siyasi anlamda yerel anlamda gazetecilerin gerçekleri yansıtması sadece bizi değil bölgemizdeki halkıda sevindirir. Yerel gazetelerin çok olması de fikir çeşitliliğini göstermektedir. Belediyemizin icraatlarına bakarak konuşursak eğer, çok yakın zamanda ilçemize bir devlet hastanesi kazandırmak istiyoruz. Bunun için gerekli girişimler bulunuldu. Bölgemize sağlık ocakları ve yeni okullar kazandırdık. Sizlerde biliyorsunuz ki, Çekmeköy yeni beldeden çıkmış ve hızla gelişimini sürdüren bir ilçe. Bunun içinde beldelerimize irili ufaklı parkların yanısıra 2 büyük park yapıldı. Aynı zamanda belediye binamız bitme aşamasına geldi. Halkımıza her gün sohbet ederken yaptıklarımızın da hesabını veriyoruz. Bizler bu makamları baki olarak görmedik. Makam olarak değil Ahmet Poyraz olarak sizlere ve çalışmalarınıza sonuna kadar destek veriyorum” diye konuştu. Daha sonra gazetecilerle gündemi değerlendiren Ahmet Poyraz ve gazeteciler, hatıra fotoğrafı çektirerek günün anlam ve önemini perçinledi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık