Ana Sayfa Gündem Pendik Belediyesi Sosyal Konutlar İnşa Edecek!

Pendik Belediyesi Sosyal Konutlar İnşa Edecek!

Pendik Belediyesi, modern kent gelişimine uygun olarak eskiyen binaları yeniden inşa etmeye hazırlanıyor. Bunun için gecekondu sakinlerinin geçici olarak barınabileceği 376 daireden oluşan 4 ayrı sosyal konut inşa edilecek.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 10:08
Pendik Belediyesi Sosyal Konutlar İnşa Edecek!
Modern şehirleşme çalışmalarını sürdüren Pendik Belediyesi, gecekondu tasfiyesinde kullanılmak üzere 376 daireden oluşan 4 ayrı sosyal konut inşa edecek. Bu çerçevede yürütülen çalışmalarda Harmandere’de 140, Esenler’de 40, Velibaba’da 126 ve 70 dairelik sosyal konut yapılacak.

Bunlardan ilki olan Velibaba Mahallesi’ndeki 126 dairelik sosyal konutların inşaatına geçtiğimiz aylarda başlandı. İnşası devam eden sosyal konutlar, üç blok ve bir ticari binadan oluşuyor. Konutlar hızla yükseliyor.

Bodrum katı tamamlanan konutların zemin katı için çalışmalar devam ediyor. Öte yandan Velibaba, Harmandere ve Esenler’de de yapılacak konutlar için proje çalışmaları sürüyor. Eskimiş binaların modern kent gelişimine uygun olarak yeniden inşa edilmesi için çalışmaların hızlandırıldığını belirten yetkililer, gecekondu sakinlerinin bu konutlarda geçici olarak yeni evlerine yerleşene kadar barınabileceklerini bildirdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık