Ana Sayfa Gündem Öyder’in 10. Yaşı, Şölen gibi bir gece ile kutlandı

Öyder’in 10. Yaşı, Şölen gibi bir gece ile kutlandı

Merkezi Pendik’te bulunan Kısa adı ÖYDER olan KIRŞEHİRLİLER KÜLTÜR EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’nin 10.Kuruluş Yıldönümü Gecesi Tuzla Belediyesi Ayyıldız Nikah Sarayı’nda kutlandı. Geceye rekor katılım oldu.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2013 Salı 15:20
Öyder’in 10. Yaşı, Şölen gibi bir gece ile kutlandı
Geceye İstanbul Milletvekili, Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, Kırşehir Milletvekili Genel Başkan Danışmanı Abdullah Çalışkan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Eşi Dr. Fatma Yazıcı, Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Nebi Güdük, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr Turgut Özcan, Av. Mehmet Çelikel, Tuzla AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Demirci, Pendik AK Parti İlçe Başkanı Turgay Kılıç, MHP Pendik İlçe Başkanı İbrahim Çam, MHP Pendik Belediye Başkan Adayı İbrahim Coşkun, BTP Pendik Belediye Başkan Adayı Raşit Yüce, Pendik Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Keskin, Pendik Belediyesi İşletme Müdürü Atakan Yüce, MHP Pendik Belediye Meclis Adayı Yüksel Cebe, Saadet Partisi Pendik İlçe Başkan Yrd. Ramazan Akıntı ve çok sayıda siyasi parti temsilcisi, Balıkesir Hakimi Tamer Keskin, İşadamı ve Kaynarca ve Havalisi  Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Elçi, Halkbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Kalkan, Medical Park Genel Müdürü Alptekin Tanır, Tekirdağ PTT Bölge Müdürü Cafer Ersoy, Albaraka Türk Maltepe Şube Müdürü Recep Öztürk, Kuveyt Türk İzmit Şube Müdürü Yüksel Keleş, Vakıfbank Güngören Şube Müdürü Özcan Keskin, Ogün Gazetesi Yazarı Gazeteci Yazar  Nalan Erbaş, Ajans Press Medya Takip Koordinatörü  Ayfer Özyurt, Emniyet Müdürü Levent Yapraklı, Dudullu Aşayiş Büro Amiri Selim Çalık, İşadamı Yusuf Apaydın, İstikbal- Demirhanlar Müdürü Muahmmet Şeker, Öğretmenler Günü Dolayısı ile ÖYDER’in Özel Davetlisi olan ve geleceğin Mimarları Eli Öpülesi Öğretmenlerimiz olarak anons edilen çok sayıda Öğretmenler ve Okul İdarecisi, PENDEF Genel Başkanı Yaşar Saka, Gebze Kırşehirliler Dernek Başkanı Fatih Soylu, Dolayoba Şoförler Oda Başkanı Niyazi Akyüz, Pendik Şoförler Odası Başkanı Vehbi Bayraktar, Gebze Oda Başkanı Şaban Ebik, Gebze Harem Dernek Başkanı Ramis Yılmaz, FEZA Eğitimciler Derneği Çetin Duman,Dünyası İşadamları Derneği Bşk.Yrd., İş Kadını Ayşe Çağlayan, AYDER Ayvalılar Dernek Başkanı İsrafil Bedir, CAMİDER Ömeruşağı Cami derneği Başkanı Hüseyin Özcan, İTO Meslek Lisesi Müdürü Soner Kayapınar, Ömeruşağı Köyü Muhtarı Nizamettin Bedir, Fatih Mahalle Muhtarı İsmail Yeşilyurt, Esenyalı Mahalle Muhtarı Saadettin Karcı, Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarı Mustafa Coşkun ve çok sayıda davetli katıldı. Geceye Katılamayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise telgraf gönderdi.

Gece Ses ve Saz Sanatçısı Haydar Yasan’ın Kırşehir ve Orta Anadolu Yöresine ait sevilen Bozlak Türkülerini seslendirildi. Hareketli türkülerde davetlilerden kendini tutamayıp piste atanlar halaylar çekerek kendilerini ve davetlileri eğlendirdiler. Gecede Kocaeli Kırşehirliler Derneği Folklor Ekibi birbirinden güzel halk oyunlarını sergiledi, halk oyunları sonrası Folklor Ekibindeki oyunculardan bir tanesinin Türk Bayrağını açarak seyircileri selamlaması büyük beğeni ve alkış aldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile açıldı. Dernek Başkanı Kemal KESKİN açılış konuşması yaptı. Keskin “ Değerli Misafirler Kırşehir Sevdalısı hemşehrilerim, ekmeğini kazanmak için yaklaşık 15.000 hemşehrimiz Tuzla ve Pendik’e yerleşmiş, gurbeti vatan edinmişler ama özlemleri doğduğu yer olan Kırşehir’e hep devam etmiştir. Gelenek ve kültürümüzü ve çocuklarımızı muhafaza etmek, nesilden nesile yaşatma idealimizi gerçekleştirmek için ÖYDER’i 2003 yılında kurduk,  kısa zamanda derneğimiz yaptığı faaliyetlerle bölgede adından sık söz ettirir bir sivil toplum kuruluşu haline geldi.  Birlik ve beraberliğimiz bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerin maddi ve manevi desteği ile devam edecektir. Hepinizin de sunumumuzda izlediğiniz üzere bu kadar güzel faaliyetleri yaparken derneğimizin şimdiki mekanı çok dar kalmakta bu faaliyetlerimizin, daha ferah ve mülkiyeti kendisine ait bir mekanda yapılması zaruri hale gelmiştir. Dernek başkanı olarak bu gün sizlere dernek merkezimizin alınması ile ilgili projemizi başlatmış bulunduğumuzun müjdesini vermek isterim, en kısa zamanda sizlerin de desteği ile derneğimizi kendi mülkü olan bir mekana taşıyacağız. Bu duygu ve düşünce ile hepinizi saygı ile selamlar, bizlere tesislerini ve salonlarını açan ve bizleri misafir eden Tuzla Belediyesi’ne ve Değerli Başkanı Sayın Şadi Yazıcı Beye ve ekibine de teşekkürlerimi sunarım.“ dedi.


Program Dernek Kurucu Başkanı Av. Ramazan Öztürk’ün konuşması ile devam etti. Öztürk konuşmasında “Büyük şehrin tahribatından hemşehrilerimizi ve onların gözünün bebeği olan yavrularını korumak, kültür ve geleneklerimizi yaşatmak adına ÖYDER’i kurduk. Bu gün derneğimiz 10yaşına değmiştir. ÖYDER bizim için bir sevdadır. Koltuk İnsana değil İnsan Koltuğa değer katar, anlayışı ile dönüşümlü başkanlık sistemini uyguladık, 10 yılda 9.başkanımız oldu, hepsi hiçbir ayrılık gayrılık olmadan örnek bir dernekçilik sergileyerek turna katarlarında olduğu gibi omuz omuza bir arada hizmet ediyoruz. ÖYDER, herkese kucak açan bir dernek olup, beşikten mezara kadar hayatımızın her alanında hizmet etmektedir. ÖYDER, sohbetlerimizin konusu, dua kapımızdır.” Dedi.

Program, Dernek tarafından 10 yılda yapılan faaliyetlerin bir kısmının sunumu ile devam etti. Sunumu izleyen davetliler, “Bir il derneğinin faaliyette bulunmadığı hemen hemen hiçbir alan kalmamıştır. Bu kadar güzel hizmetleri yapan ÖYDER’i tebrik etmek gerekir” dediler.


Program Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın konuşması ile devam etti. Yazıcı “Kırşehirliler Derneğini ve davetlilerini tesislerimizde ağırlamaktan çok memnun oldum. Biz her zaman STK’lara destek olmaya ve onlarla ortak projeler gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Kırşehirliler Derneğini tebrik ederim, çok güzel faaliyetlerde bulunmuşlar, özellikle eğitim ve sosyal konulardaki faaliyetleri çok hoşuma gitti, derneğin bir şubesini de Tuzla’da görmek istiyoruz.” Dedi.


Program Pendik Belediye Başkanı Şahin’in konuşması ile devam etti. Şahin “ÖYDER, ilçemizde en faal derneklerden birisidir, her zaman faaliyetlerini takdirle takip ediyoruz, mümkün oldukça da programlarına katılıyoruz. Derneğin 10.kuruluş yıldönümünü tebrik ederim.” dedi.

 

Program Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin konuşması ile devam etti. Bahçeci “Hepinize Şirin Kırşehir’imizden Selamlar getirdim, ÖYDER’in faaliyetlerini sürekli duyuyor ve takip ediyorum, ancak bir türlü fırsat olup katılamamıştım, bu gün 10.Kuruluş Yıldönümünde aranızda olmaktan çok mutlu oldum, bir Kırşehirli olarak sizlerle ve yaptığınız bu güzel faaliyetlerden dolayı gurur duyduğumu belirtmek isterim. Kırşehir’imizde güzel şeyler oluyor, güzel projeleri hayata geçirerek çehresini değiştiriyoruz, sizlerden aldığımız başkanlık emanetini en güzel şekilde yapmaya çalışıyoruz. Temennimiz yeniden aday olduğumuz bu göreve hemşehrilerimizin devam etmemizi isterlerse devam eden projelerimizi tamamlayarak zaten yeterince tarihi eserleri bulunan Kırşehir’imizi yaptığımız ve yapacağımız projelerle bir turizm kenti ve cazibe merkezi yapmak istiyoruz.” dedi.


Program Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan’ın konuşması ile devam etti. Çalışkan “ÖYDER’i yakinen tanıyoruz, faaliyetlerini de gurur duyarak takip ediyoruz. Bu gün 10.yaşına gelmiş olan ÖYDER’in kurucularından bu güne kadar görev yapmış tüm başkan ve yöneticilerini ve derneğin çalışmalarına destek veren herkesi kutlamak isterim. Ben nerede bir Kırşehirli var ise onların temsilcisi olduğuma inanarak onların her zaman yanında yer almaya onlara destek olmaya çalışırım. Bu duygu ve düşüncelerle aranızda bulunuyorum. Bizde Kırşehir’imize güzel hizmetler getirtmeye ve Kırşehir’i hak ettiği yere getirmeye çalışıyoruz.” dedi.


Programın son konuşmacısı İstanbul Milletvekili Erol Kaya oldu. Kaya “Öncelikle ÖYDER’in 10. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum. ÖYDER yakinen bildiğimiz ve takip ettiğimiz çok faal bir dernektir. Ben de programlarına imkanlar öçlüsünde katılıyorum.  Dernekçilik layıkı veçhile yapılırsa önemli bir hizmettir, ÖYDER bunu çok güzel yapıyor. Ben her zaman dernekçiliğin il milliyetçiliğine dönüştürülmesini tasvip etmiyorum. Elbette ilimizi seveceğiz, ilimiz ile irtibatta bulunacağız, gelenek ve göreneğimizi yaşatacağız, ancak içinde yaşadığımız şehri de ihmal etmeyeceğiz, hizmeti aldığımız şehri hor kullanmayacağız, onun için her zaman söylediğim gibi sizler İstanbul’da Pendik’te Tuzla’da yaşayan Kırşehir Kökenli bir kişisiniz, bu şekilde hareket etmez isek içinde yaşadığımız şehrimiz problem yumağına ve yaşanmaz bir yere dönüşecektir. Buna hakkımız yoktur.” Dedi.


Programın birinci bölümü geceye katılan misafirlerin takdimi ile sona erdi. Programın birinci bölümü Yaren TV’den naklen yayınlandı. Program Sunuculuğunu yapan Şifai Kaya programın ikinci bölümünün Gece Semiha Kibar Sosyal Tesislerinde Davetlilere Yemek sunumu ile devam edeceğini duyurdu. Katılımcılara Yemek ikram edildi.

Yemek esnasında katılımcılara Plaket verildi

ÖYDER’in 10.Kuruluş Yıldönümü dolayısı ile yapılan Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Şiir dalında 1.olan Gürkan ERDEM “ÖYDER” adlı şiirini, Kompozisyon dalında 1.olan Sümeyye ÖZTÜRK de “ÖYDER DEMEK” adlı kompozisyonunu okudu, ayrıca Şeyit Dinç ise yazmış olduğu “HEMŞERİM”adlı şiirini okudu, okunan kompozisyon ve şiirler davetlilerce beğenilerek uzun süre alkışlandı.


ÖYDER’in 10.Kuruluş Yıldönümü Pastasını Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ÖYDER Kurucu Başkanı Av. Ramazan Öztürk, ÖYDER Başkanı Kemal Keskin ve ÖYDER Yöneticileri ve Eski Başkanları Birlikte kestiler.


Program sonrası geceye katılan Milletvekilleri ve Belediye Başkanları ile Kırşehirliler yaşadıkları sıkıntıları görüşme ve çözüm yolları üzerinde fikir alışverişinde bulundular. Bu güzel gecede katılımcılar ve yöneticiler hatıra fotoğrafları çektirdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık