Ana Sayfa Gündem Osmanlı’da Esnaf fotoğrafları sergisi Sultanbeyli’de açıldı

Osmanlı’da Esnaf fotoğrafları sergisi Sultanbeyli’de açıldı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından hazırlanan Osmanlı’da Seyyar Satıcılar sergisi, ay sonuna kadar Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Galeri İstanbulensis Sergi Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2013 Çarşamba 07:10
Osmanlı’da Esnaf fotoğrafları sergisi Sultanbeyli’de açıldı
Daha önce düzenlediği Osmanlı’da Kurban sergisi büyük ilgi gören Sultanbeyli Belediyesi şimdide Osmanlı’daki seyyar satıcıları konu alan bir fotoğraf sergisi düzenledi. Birbirinden farklı meslek gruplarına ait 55 fotoğrafın yer aldığı sergi, ay sonuna kadar ziyaret edilebilecek. 

Sergiye dair

Sergi de farklı meslek gruplarına ait 55 fotoğraf bulunuyor. Sergi dergilerden, karpostallardan ve kütüphanelerden toparlanan fotoğraflarla oluşturuldu. Sergi de şerbetçilik, şekercilik, muhallebicilik, çerçilik ve demircilik gibi birden fazla mesleğin fotoğrafları bulunuyor. Osmanlı döneminin ticaret hayatını yansıtan sergi de ilginç fotoğraflar yer alıyor. Bu meslekler günümüzde varlığını devam ettirmezken, bazıları isim ve şekil değişikliğine uğramış.

Tarih meraklılarının ve fotoğraf meraklılarının görmesi gereken sergiler arasında yer alan Osmanlı’da Seyyar Satıcılar sergisi, şimdiye kadar çok sayıda sanatsever tarafından ziyaret edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık