Ana Sayfa Gündem Öğüt; İstanbul'da 1295 ilköğretim okulunda temizlik personeli mevcut değil

Öğüt; İstanbul'da 1295 ilköğretim okulunda temizlik personeli mevcut değil

Yeni eğitim-öğretim yılının açılmasına 2 aydan az bir süre var ancak hala yanıtlanmamış pek çok soru ve çözüm bekleyen konular sırada bekliyor.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2013 Cuma 04:20
Öğüt; İstanbul'da 1295 ilköğretim okulunda temizlik personeli mevcut değil
Bunlardan biri de okullardaki temizlik sıkıntısı... CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt de hazırladığı önergeyle hem dönem dönem kamuoyuna yansıyan hem de kendisine iletilen bu konuyu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya sordu.

Bakanlıktan gelen yanıt ise, ilköğretim okullarında temizlik sorununun ne denli büyük boyutlarda olduğunu gösterir nitelikte.

Milli Eğitim Bakanı Avcı, İstanbul'da ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulu olmak üzere 2 bin 625 ilköğretim okulu bulunduğunu ve bu okullardan sadece bin 268'inde kadrolu hizmetli olduğunu söyledi. Tam bin 295 ilköğretim okulunda ise temizlik personeli mevcut değil.

Bakan Avcı, bakanlık tarafından il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine veya okul müdürlüklerine de ödenek gönderildiğini, okul aile birliği aracılığı ile bu ödenekle geçici hizmet elemanı istihdam edilebileceğini ifade etti.

Öğüt'ün, okulların temizliğinin neden taşeron firma eliyle yaptırıldığı ve öğrenci velilerinin okul temizliğine yardım etmesi hususunda Bakanlığın görüşlerinin ne olduğu sorularını yanıtsız bırakan Bakan Avcı, temizlik hizmet alımı ile ilgili kendilerine ulaşan bir şikayet olmadığını da ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık