Ana Sayfa Sultanbeyli Öğretmenleri için koştular

Öğretmenleri için koştular

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Atletizm İl Temsilciliği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Canım Öğretmenim Kros Yarışmaları, Üsküdar Validebağ Şevket Atalay İzci Evi Kros Parkurunda yapıldı. Sultanbeyli okullarından Namık Kemal Ortaokulu küçük kız ve küçük erkek kategorilerinde şampiyon olarak birincilik kupasını aldı. Yıldız erkeklerde ikinci ve yıldız kızlarda üçüncü olan genç atletler okullarına dört kupa birden kazandırdılar.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2013 Çarşamba 07:06

Öğretmenleri için koştular
Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın yetişmesinde emeklerini esirgemeyen öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerine katkıda bulunmak isteyen öğrenciler kıyasıya yarıştılar. Çocuklarımızın spor yapmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen Canım Öğretmenim koşusuna İstanbul’dan toplamda 870 öğrenci katıldı.

Sultanbeyli Namık kemal İstanbul’da birinci

Namık Kemal Ortaokulu küçük kız takımı, genel sıralamada 14 puan ile birinci oldular. Küçük erkek takımı 20 puan alarak birincilik kupasını okullarına kazandırdılar. Yıldız kız takımı 62 puan ile üçüncü, yıldız erkek takımı 55 puan ile ikinci oldular. Bu yıl düzenlenen Canım Öğretmenim Kros Yarışmasında ferdi sıralamada küçük kızlarda Huriye Etar ikinci, küçük erkeklerde Behçet Güntekin ikinci, yıldız kızlarda Ezgi Kaya birinci olarak ferdi sıralamada dereceye girerek madalyalarını aldılar.

Dört madalya birden alan başarılı öğrenciler sevinçlerini öğretmenleri ile arkadaşları ile ve okul idarecileri ile paylaştılar. Okul Müdürü Murat Şit, “Namık Kemal okulu artık eziklik psikolojisini üzerlerinden attılar. Ben yapamam ben başaramam düşüncesinden artık ben niye başaramayayım, başaran niye ben olmayayım noktasına geldiler. Öğrencilerimiz artık kabuğunu kırdılar. Okulumuzun üzerindeki olumsuz imajı siliyoruz. Bundan sonra başarı artık bizim adımız olacak. Başarı demek Namık kemal demek olacak,” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık