Ana Sayfa Gündem Öğretmenler Boğazda stres attı

Öğretmenler Boğazda stres attı

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Sultanbeyli temsilciliği, Sultanbeyli Belediyesi işbirliğiyle Öğretmenler ve aileleri için” Boğaz Turu” Gezisi düzenledi.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2013 Salı 07:17
Öğretmenler Boğazda stres attı
Üsküdar Beylerbeyi Sarayı önünden hareket eden Gemi, Boğazın Avrupa yakası kıyılarından tarihi yalı ve mekânları temaşa ederek, Kuzguncuk önlerinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü altından geçerek Küçüksu ve Kandilli kıyılarından Anadolu Yakası kıyılarına geçerek Anadoluhisarı önlerinden devam ederek Beylerbeyi Sarayı önünde turunu tamamladı.

Gezi boyunca Sultanbeyli Belediyesi Kültür Müdürü Mehmet Mazak ve Turizm Rehberi Zübeyde Çetin rehberlik edip bilgiler verdiler.

ÜLKEMİZİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz bir selamlama konuşması yaparak; ‘’Öğretmenlerimizin zorlu bir eğitim-öğretim yılından sonra aileleriyle birlikte stres atıp yorgunluk gidermeleri için bu güzel imkânı sağlayan Sultanbeyli Belediye Başkanına ve Sultanbeyli temsilciliğimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yavuz konuşmasını şöyle tamamladı; “Bir takım zorlukları yaşadığımız 2012-2013 öğretim yılında önemli süreçlerden geçtik. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesi için, bu milletin değerlerine bağlı ülkesini ve milletini seven eğitimciler olarak, önümüzdeki süreçte ülkemizin bir daha eski karanlık darbe günlerine dönmemesi için, ekmeğimizin haksız yere bölünmemesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Büyük katkılarımızla ülkemizin geldiği bu noktada kişilere ve zamana bağlı olmadan hep doğrularla beraber mazlumların yanında yer alacağız. Ülkemizin önce eğitim alanını; İmam Hatiplere, seçmeli din derslerine, başörtüsü ile derslere giren öğretmen ve öğrencilerimize sahip çıkarak yeniden inşa edeceğiz” dedi.

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak’ta bir selamlama konuşması yaparak “Bu güzel ortamı sağlayan Eğitim-Bir Sen Sultanbeyli temsilcisi Murat Şit’e, eğitime verdiği destek ve katkılarından dolayı Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

Önemli Olan Birlik ve Beraberliğimizdir

Boğaz Gezisine Kandilli İskelesinden katılan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de Gemideki tüm katılımcıları tek-tek selamlayıp hal-hatır sorduktan sonra kısa bir selamlama konuşması yaptı. Keskin; “Üç yıldan beri öğrencilerimiz için düzenlediğimiz Boğaz Turu gezilerimize bu yıl öğretmenlerimizi de ilave ederek hizmet kapsamımızı genişlettik. Eksiklerimize rağmen eğitimle ilgili çok iyi noktadayız. Fiziki anlamda eksiklerimizi gidermeye çalışacağız. Önemli olan birlik ve beraberliğimizdir. Sizlere ailelerinizle birlikte güzel günler geçirmenizi temenni ederim. Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Sultanbeyli temsilcisi Murat Şit’te kısa bir selamlama konuşması yaptı. Şit; “Bu güzel havayı bize teneffüs ettiren Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Bey’e, Sultanbeyli Milli Eğitim Müdürümüz Vedat Budak Bey’e, Sultanbeyli Belediye Kültür Müdürü Mehmet Mazak ve diğer belediye çalışanlarına, bize her faaliyetimizde moral destek verip yanımızda olan Şube Başkanımız Talat Yavuz Bey’e teşekkür ediyorum. Önümüzdeki Perşembe günü tüm eğitim çalışanları için piknik gezimize bekliyorum” dedi.

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin,  Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak, Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Yadigar, Sultanbeyli Belediyesi Kültür Müdürü Mehmet Mazak ve Turizm Rehberi Zübeyde Çetin, Eğitim-Bir Sen Sultanbeyli Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeleri, kurum yöneticileri, öğretmenler, memur-hizmetli-şef ve ailelerinden oluşan 500 kişi geziye katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık