Ana Sayfa Sultanbeyli ÖĞRENCİLER YAZARLARLA BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YAZARLARLA BULUŞTU

İstanbul genelinde hayata geçirilen “Yazarlar Okullarda” projesi kapsamında Sultanbeylili öğrencilerin konukları Ahmet Turgut ve Serhan Büyükkeçeci oldu. Öğrenciler, kitaplarını okudukları yazarlarla sohbet etme imkanı buldu.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2013 Perşembe 04:21
ÖĞRENCİLER YAZARLARLA BULUŞTU
Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve bu alışkanlığın sürekliliğini sağlamak amacıyla düzenlenen “Yazarlar Okullarda” projesi, eğitimcilerden ve öğrencilerden büyük ilgi gördü. İki oturum şeklinde gerçekleşen söyleşilerin lise kategorisindeki konuğu yazar Ahmet Turgut oldu. Sultanbeyli Kültür Merkezinde gerçekleşen programda dinleyicilere hayatı hakkında bilgiler sunan Turgut, öğrencilik yılları deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Yazdığı kitaplar hakkında bilgi veren Turgut, “Ben hep aklı okumada olan, kitap okumayı seven biriydim” dedi ve dinleyicilere okumanın önemini anlattı. Kendi dönemlerinde öğrenci olmanın şimdikinden çok daha zor olduğunu ifade eden Turgut, öğrencilik yıllarında baskılardan dolayı gizli gizli kitaplar okuduğunu söyledi.

Minikler için Serhan Büyükkeçeci
Temel eğitim kategorisinde söyleşi gerçekleştiren Serhan Büyükkeçeci’nin de konferansı oldukça ilgi çekiciydi. Öğrencilere matematik dersini sevdirmeyi amaçlayan Büyükkeçeci, verdiği örneklerle minikleri hem eğlendirdi, hem de onlara matematikle ilgili ipuçları verdi.

Yaptığı sunumda katılımcıları da konuşmasına ortak eden Büyükkeçeci, dinleyicilere sorular sordu.

Yazarlarla öğrencilerin buluşmasına Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak da katıldı. Söyleşi sonrasında konuşan Keskin, “Eğitim adına güzel hizmetler yapılıyor. Son zamanlarda etkinliklerimizde de eğitim ağırlıklı programları artırdık” dedi. Kendi öğrencilik yıllarına değinen Keskin, şimdiki öğrencilerin çok şanslı olduğunu ifade etti. Söyleşiler öğrencilerin sorularının ardından son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık