Ana Sayfa Sultanbeyli Namık Kemal İÖO Başarıya Koşuyor

Namık Kemal İÖO Başarıya Koşuyor

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde her yıl organize edilen okullar arası Bilgi ve Kültür yarışmasına bu yıl da devam edildi. Sultanbeyli ilçesi 3 (üç) eğitim bölgesinden oluşuyor. Bilgi kültür yarışmasının birinci turunda her bir eğitim bölgesi kendi aralarında yarıştılar.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2011 Pazartesi 12:08
Namık Kemal İÖO Başarıya Koşuyor
Birinci eğitim bölgesi; Ahmet Yener, Cumhuriyet, Fatih, H. Ali Yücel, M. Akif Ersoy, Hasan Paşa, Merkez, Anafartalar, Yaşar paşalı, Özel Bilgiçağı, Özel Altınay, Özel Atılım ve Özel Bahtiyar i.ö.o. gibi okullardan oluşmaktadır.

İkinci eğitim bölgesinde: K.Derya, Nene Hatun, Ş.Ö.Hamit Sütmen,  Yunus Emre, Ç. Yaşam T. Tutumluer, THK Gazi, Battalgazi, Mimar Sinan, Yıldırım Beyazit ve Ertuğrulgazi i.ö.o bulunmaktadır.

Üçüncü eğitim bölgesinde: Atatürk, T.Reis, Akşemsettin, Ahmet Yesevi, Mevlana, M. Fevzi Çakmak, İ.B.B. Orhangazi, Zübeyde Hanım ve Namık Kemal İÖO gibi okullarından oluşmaktadır.

20.12.2011 tarihinde saat 10’da gerçekleşen okullar arası Bilgi ve kültür yarışmasının birinci turunda 1.eğitim bölgesi okulları Merkez İ.ö.o., 2. Eğitim Bölgesi Okulları Şehit Öğretmen  Hamit Sütmen İ.Ö.Okulunda ve 3. Eğitim Bölgesi Okulları da Turgut Reis İÖ Okulu  konferans salonlarında gerçekleşti. 3. Eğitim Bölgesi okulları arasında yapılan yarışmanın birincisi Namık Kemal İÖ Okulu oldu. 20 soru sorulan yarışmada, Namık Kemal İÖ Okulu 20 sorunun 17 sine doğru cevap vererek 85 Puanla bölgesinde birinciliği elde etti. En yakın rakipleri olan Turgut Reis İÖO ile Atatürk İÖO 70 puanda kaldılar. Eğitim Bölgesi birincisi olan okullar 27.09.2011 tarihinde ilçemiz Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesinde final de yarışacaklar.

Okullar Arası Bilgi ve Kültür Yarışması Favorisi Namık Kemal Okulu

3. Eğitim Bölgesi yarışma birincisi olan N.Kemal İ.Ö.O Müdür Baş Yardımcısı Murat ŞİT’e yarışmadaki başarılarının sebebini sorduğumuzda, ŞİT:  “Biz eğitim-öğretim yılı başladığından beri  Abdülsamet ŞAHİN, Eyüp GİRAYA,  Beytullah YILMAZ,  Şeyda USLU ve Rakyete DÜLEK adlı öğrencilerimizi yarışmaya hazırlıyoruz. Öğretmenlerimiz her gün sırayla bu öğrencilerimizi çalıştırmakta, yarışmalara hazırlamaktadır. Burada öğretmenlerimin çok büyük gayretleri oldu, yeri gelmişken hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Okulumuz sıkıntılı bir bölgede. Her gün kırılan camları, kapıları, kapı kollarını tamir etmekle uğraşıyoruz. Her gün kavga eden birbirlerine kaba kötü sözler söyleyen öğrencilerle, birbirlerine zarar veren öğrencilerle uğraşıyoruz. Velilerimiz okuldan desteğini çekmiş durumda. Zor olacak belki ama Velilerimizin tekrar okula güvenlerini ve desteklerini sağlamamız lazım. Okul Aile Birliği Hesabımızda hiç paramız yok. Okulu temizliğini sağlamak için almamız gereken temizlik malzemesini bile sponsorlar vasıtasıyla temin etmeye çalışıyoruz. 2 bin 870 civarında öğrencimiz var.  Okulun tuvaletleri kullanılamaz durumda, Tuvaletlerimiz hiç hijyen değil. İnşallah herhangi bir aksilik olmazsa eğer,  Okul Müdürümüz Abdullah ÖZCAN Beyin kendi şahsi gayretleriyle bütün sınıf kapıları yenilenecek, personel ve öğrenci tuvaletleri onarılacak. Hayırseverlerden bu konuyla ilgili söz almışız. 15 tatilde onarımlar yapıldıktan sonra okulumuz çok daha farklı olacak. Okulumuz ile ilgili hafızalarda yer alan olumsuz imajı düzeltmeye çalışıyoruz.

Onun içinde bu yarışmalarla kendimizi göstermemiz lazım. Öğrencilerimiz çok zeki ve çok çalışkanlardır. İnşallah önce ilçe birinciliğini, akabinde Anadolu yakası ilçeleri arasında yapılacak bilgi ve kültür yarışması birinciliği ve nihayetinde il birinciliğini hedefliyoruz. Bizim eksiğimiz velilerimizin okuldan desteklerini çekmiş olmalarıdır. Unutulmasın ki, Başarı birliktelikten doğar,” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık