Ana Sayfa Sultanbeyli Motorlu taşıyıcılar, Rahmi Şeker’le devam dedi

Motorlu taşıyıcılar, Rahmi Şeker’le devam dedi

Sultanbeyli’li şoförler dün sandık başına gitti. İki adayın yarıştığı seçimlerde 24 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Rahmi Şeker, yeniden Sultanbeyli Motorlu Taşıyıcılar ve Şoförler Esnaf Odası başkanlığına seçildi. 482 delegenin bulunduğu listeden 307 kişi oy kullandı. Rahmi Şeker 167 oy alırken rakibi Serdar Şahinoğlu’na 140 oy çıktı. Oylama süresinin uzaması sebebiyle servis şoförü olan bazı delegeler, işe geç kaldıklarını belirtip tepki göstererek oy kullanmadan salondan ayrıldı.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2014 Salı 12:57
Motorlu taşıyıcılar, Rahmi Şeker’le devam dedi
Şeker, şoförlerin sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili bilgi verdi

Şoförlerin oda başkanlığı seçimi dün Atlas Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Mevcut başkan Rahmi Şeker’in karşısına aday olarak genç bir isim olan Serdar Şahinoğlu çıktı. Seçimlerin yapıldığı salona çok sayıda şoför esnafı ve Sultanbeylili STK temsilcisi katıldı. Seçimlerden önce odanın faaliyetleri okundu ve mali tablosu oylandı. Daha sonra Başkan Rahmi Şeker salondakilere seslendi. Şeker ilk olarak Sultanbeylili şoförlerin sorunları ve çözüm arayışları hakkında bilgi verdi. Servis araçlarının plakalarının dondurulması ile ilgili girişimlerini anlatan Şeker sonuçsuz kalmasına rağmen girişimlerine devam ettiklerini belirtti. Kamyonlarda da tonaj konusunda bir problem olduğunu ve bu konuda kamyon şoförlerinin şikâyetçi olduğunu belirten Şeker, bu konuda yasal düzenleme yapılarak şoförlerin rahatlatılması gerektiğini ifade etti.

Aidat ücretleri düşürülmeli

Yeni yasal düzenlemeler konusunda da şoförleri bilgilendiren Şeker üye aidatlarının aşağı çekilmesi gerektiğini belirtti. Diğer illerden İstanbullu şoförlerin daha fazla aidat ödediğini belirten Şeker, “Anayasamızın 173. Maddesi ‘Devlet, esnaf ve sanatkârları koruyucu ve destekleyici tedbirleri alır demektedir. Kazancı ancak ailesini geçindirmek olan, kanunda belirtilen nakdi limitleri aşmayıp tacir sıfatını taşımayan esnaf ve sanatkârlar üye aidat ve sicil masraflarını yüksek olması nedeni ile İstanbul Ticaret Odası’na kayıt yaptırmakta, farklı aidat uygulamaları nedeniyle oda üyelerimiz haksız rekabete mağruz kalmaktadır. Bu konuda acilen bir düzenleme yağılması ve üye aidat ve sicil masraflarının düşürülmesi gerekmektedir” dedi.

Şahinoğlu, dernekte kan değişikliğine ihtiyaç var

Sultabeyli’de ki mevcut duruma da değinen Şeker, belediye ile duraklar ve şoförlere daha iyi imkanlar tanınması noktasında da elinden geleni yaptıklarını ifade etti. Rahmi Şeker’den sonra sözü başkan adayı Serdar Şahinoğlu aldı. Şahinoğlu mevcut yönetimin 24 yıldır görevini sürdürdüğünü ve kan değişiminin daha faydalı olacağını belirtti. Şahinoğlu bu düşünceyle aday olduğunu ve daha dinamik bir çalışma yapacaklarına inandıklarını söyleyerek seçmenlere seslendi.

Delegeler Rahmi Şeker’i yeniden seçti

Kongrede oy verme işlemi sırasında izdiham yaşandı. Seçim kurulu madara bir kaç kez oylamayı iptal etme uyarısı yaparak izdihamı önlemeye çalıştı.

Oylama süresinin uzaması sebebiyle servis şoförü olan bazı delegeler işe geç kaldıklarını belirtip tepki göstererek oy kullanmadan salondan ayrıldı.

Toplam 482 üyenin bulunduğu Sultanbeyli Motorlu Taşıyıcılar ve Şoförler Esnaf Odası seçimlerinde 307 oyun 167’sini alan Şeker yeniden başkan seçildi. Serdar Şahinoğlu ise 140 oy aldı.

Şeker’in Yönetim kurulu listesi şöyle:

Yönetim Kurulu Asıl Üyeler: Hacı Ali Ülker, Aslan Demir, Sefa Polat, Gürsel Durmuş, Tayfun Gülbaylı ve Cemil Ak.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Önder Artım, Yavuz Çevik, Ömer Özdemir, Muzaffer Özdemir, Zekeriya Yöndem, Erhan Yılmaz ve Muhsin Koçlu.

Denetim Kurulu Asıl Üyeler: Hacı Salih İlaslan, Adem Kömbe ve Cemil Soysal

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Güven Türk, Ercan Karaoğlu ve Namık Kemal Kumru.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık