Ana Sayfa Gündem Mil-Sen Resmen Kuruldu

Mil-Sen Resmen Kuruldu

Mil Bayındır Sen Genel Başkanı Tunahan Yiğit. “Her şey, hakkın hâkim olması hayaliyle başladı.” diyor, devamla da; "Bir grup arkadaşla bu yola çıkarken öncelikle bugün en fazla ihtiyaç duyduğumuz temel prensipleri belirledik. Onlar da manevi, ilkeli ve liyakatli sendikacılık. Mil-Sen, işte tam da böyle doğdu.” dedi.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2019 Salı 10:09
Mil-Sen Resmen Kuruldu

Gazetemiz Gerçek MEDYA’ya açıklama yapan Mil Bayındır SenGenel Başkanı Tunahan Yiğit sendika kuruluşuna değinirken, “Mil-Sağlık Sen, Mil-Diyanet Sen, Mil-Eğitim Sen, Mil-Bayındır Sen, Mil-Belediye Sen, Mil-Büro Sen ve Mil-Ulaştırma Sen’in imzalarıyla MİL-SEN ( Manevi İlkeli Liyakatli Sendikalar Konfederasyonu) resmen kuruldu.” dedi.

Yiğit “Sendikaya güvenin azaldığı bir ortamda sendikamız büyük bir aile olma yolunda ilerliyor. Sendikamız kavga için değil, haktan yana olmak için yola çıktı.”

Mil Bayındır Sen Genel Başkanı Tunahan Yiğit, gazetemizin yeni kurulan sendikanıza memurların teveccühü nasıl, şeklindeki sorumuza cevap olarak;

“Günümüzde sendika çalışması yapan arkadaşlarımızın yanlış uygulamaları nedeniyle sendikacılığa güvenin oldukça azaldığı bir dönemde Mil-Sen olarak bizler, mazlum gönüllere umut olmak için çalışmalara başladık. Kavga etmek için değil bilakis her durum ve şartta haktan yana olmak için yola çıkan sendikamız, kısa bir süre içinde büyük kitleler tarafından tercih edilmeye başlandı. İşte bu da gerektiği gibi sendikacılık yapılmasına duyulan özlemi, net bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu çalışmanın başarılı olabilmesi için arkadaşlarımız, maddi ve manevi bütün gayretlerini ortaya koyarken; bunun getirdiği samimiyet, Mil-Sen’i büyük bir aile olma yolunda emin adımlarla büyütmektedir.” dedi.

Yiğit “ Sendika içi memur değil, memur için Sendika anlayışını hediye etmek, diğer sendikaları da hizmet üretme yarışına davet edeceğiz.”

Gazetemizin, sendikaların kamuoyunda oluşturduğu olumsuz intiba ve güven kaybı tespitimizi söylediğimiz de, Yiğit;

“Bizler, sendika için memur değil, memur için sendika anlayışıyla üyelerinin haklarını koruyacak ve elde edilen gelirle yine üyelerine hizmet sunacak bir sendika yapısını Türkiye sendikacılık hareketine hediye etmek istiyoruz. Mil-Sen ailesine bağlı sendikaların, beklenen güzel hizmetleri üretmesi sağlanırken, aynı zamanda diğer sendikaları da güzel hizmet üretme yarışına davet edeceğiz. Mevcut sendikalar ile bizlerin mücadelesi ancak hayırda ve hizmette yarışmak olarak değerlendirilmelidir.
Türkiye'de mevcut sendikaların gösterdikleri performans, kamu çalışanları tarafından eleştirilere maruz kalmış ve sendikalara olan güven azalmıştır. Sendikalar üzerindeki bu olumsuz algıları yıkmak için özel bir gayret göstermeye gerek olmayıp, manevi ve ilkeli bir duruş sergilemek ve onurlu bir sendikacılık yapma gayretinde olacağız.” dedi.

Sendikacılık anlayışı, sadece kendi üyelerinin hakkını savunan Sendikacılığı belirttiğimizde Başkan Yiğit;

Yiğit “Mil-Sen sadece bir sendika değil, hakka adanmış davanın adıdır. İşinin hakkını vermeyenleri etmekten memnuniyet duyacağız.”    

“Mil-Sen sadece kendi üyesinin hakkını savunmak yerine kamu çalışanlarından kim bir haksızlığa maruz kalırsa onun da yanında olma erdemliliğini gösterenlerin sendikası olacaktır. Sendikadaki görevlerin bir emanet olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürecek; bu işi daha iyi, daha güzel yapacak arkadaşlara emaneti teslim etmek için yarışacağız. Mil-Sen, sadece bir sendika adı değil, aynı zamanda hakka adanmış bir davanın adıdır. Bu gaye ile çıktığımız bu yolda, işinin hakkını vermeyenleri rahatsız etmekten memnuniyet duyacak; yapacağımız güzel çalışmalarla onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Bu ulvi çalışmalar yapılırken de, arkadaşlarımızı tehdit, şantaj ve iftira ile korkutacaklarını sananlar, bilsinler ki kendileri aslında kurdukları bu "korku imparatorluğunun" çöküşünün farkında olmayan zavallılardır. Muhakkak ki her zaman hak, hâkim olacaktır. Mesele, bu çalışmalarda bizim haktan ve mazlumdan yana mı yoksa zalimden yana mı tavır sergileyecek olmamızdır.” dedi.

Yiğit “Söylem sendikacılığı değil eylem sendikacılığı”

Sendikacılık anlayışı konusunda hassasiyetlerini dile getirmeye devam eden Başkan Yiğit düsturlarını, ilkelerini dile getirmeye devam etti;

“Sendikalarının anlayışını Mil-Sen ailesi olarak bizler, kendimiz ve yakınlarımız aleyhine dahi olsa adaletten şaşmayacak, hakkın ve haklının yanında olma düsturumuzu ısrarla sürdürmeye devam edeceğiz. Söylem sendikacılığı yerine, eylem sendikacılığını benimseyen sendikamız, iktidarda kim olursa olsun doğru iş yaptığında takdir edecek, yanlış iş yapıldığında ise tenkit ve önerilerde bulunmaktan çekinmeyecektir.” dedi.

Mil-Sen’in sendikacılık gelirlerini nasıl kullanacaksınız sorumuza cevaben Başkan Yiğit;

“Sendikanın gelirleri göstermelik işlerde değil, sendikamız üyelerinin ve ailelerinin hizmeti ve eğitimi için oluşturulacak projelerde kullanılacak ve bu sayede ülkemizin geleceği için hem maddi, hem de manevi donanıma sahip nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlanacaktır. Mil-Sen, ülkemizin geleceğini ilgilendiren her konuda fikrini beyan edip çözüm önerileri sunacak, yanlış giden durumlar karşısında eylem yapmaktan da kaçınmayacaktır.” dedi.

Yiğit “Yanlış gidiş için böyle gitmez diyen kamu çalışanı arkadaşları arıyoruz.”

Son olarak söylemek istedikleriniz dediğimizde Başkan Tunahan Yiğit;

Mil-Sen olarak bizler, her daim milli bir duruştan ödün vermeyerek haktan ve hakikatten şaşmayan bir anlayışla çıktığımız bu yolda, davamıza ortak olacak, destek verecek yol arkadaşları arıyoruz. Yanlış gidiş için sözü olan ve artık bu böyle gitmez diyen kamu çalışanı arkadaşlarımızı ailemizin bir üyesi olmaya davet ediyoruz. Buradan şunu ifade etmek isteriz ki, kısa zaman içerisinde Mil-Büro Sen, Mil- Diyanet Sen, Mil-Eğitim Sen, Mil-Bayındır Sen, Mil-Belediye Sen, Mil-Sağlık Sen, Mil-Ulaştırma Sen federasyonları kurulmuştur.
Alışıla gelmiş sendikacılığı unutun! Bu böyle gelmiş, böyle gider karamsarlığından kurtulun! Artık umut var. Artık alternatif var. Artık Mil-Sen var. Peki, sen var mısın?” dedi.

YORUMLAR
  • yorum2019-10-15 13:04:46Sendikacı

    Sendikaların varoluş amacı halka hizmettir. Gücünü haktan alan her yapı muhakkak başarılı olmuştur. Kimine göre kemiyet kimine göre ise keyfiyet ikilemi Hak'kın katında liyakat ile vücut bulur. İlkelerinizden vazgecmeyin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık