Ana Sayfa Gündem MİKEV’den Suriye’ye 15 ton soğan yardımı

MİKEV’den Suriye’ye 15 ton soğan yardımı

Sultanbeyli Mimar Sinan Mahallesinde faaliyet gösteren Mimar Sinan Eğitim ve Kültür (MİKEV) Vakfı, Esed zulmüne karşı direnen insanlara gönderilmek üzere İHH Sultanbeyli Gönüllülerine 15 ton soğan teslim etti.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2013 Çarşamba 06:46
MİKEV’den Suriye’ye 15 ton soğan yardımı
15 TON SOĞAN YOLA ÇIKTI

Uzun yıllardır Sultanbeyli Mimar Sinan Mahallesinde faaliyet gösteren ve birçok etkinliğe imza atan MİKEV Vakfı, geçtiğimiz hafta Suriye’ye gönderilmek üzere İHH Sultanbeyli Gönüllülerine 15 ton soğan teslim etti. Suriye’ye giden TIR’a yüklenen soğan ve kuru gıda, Esad’a karşı savaşan insanlara gönderilmek üzere yola çıktı. Suriyeli mazlum halka ulaştırılacak yardım malzemeleri, öncelikli olarak iHH’nın Kilis’teki yardım bürolarına buradan da Suriye içindeki yardım sahiplerine ulaştırılacak. Yardım malzemelerini taşıyan tır yola çıkmadan önce çalışmaları koordine eden İHH Sultanbeyli Gönüllüleri tarafından dualarla uğurlandı.

KARDEŞ OLMAK, KARDEŞİN YANINDA OLMAYI GEREKTİRİR

Suriye’ye gönderilmek üzere İHH’ya 15 ton soğanı teslim eden MİKEV Vakfı Sultanbeyli Sorumlusu Ahmet Çetin, gazetemize şu açıklamalarda bulundu. “İnsani değerlere sahip olmak Dünya’nın başka memleketlerinde en az bizim çocuğumuz, annemiz, babamız kadar başkalarının da yaşam hakkı olduğuna inanmaktan geçer. Bunun da ötesinde iman ettiğimiz Kur’an’ı Kerimde rabbimiz, kim bir insanı haksız yere öldürürse tüm insanlığı öldürmüş, kimde bir insanının hayatta kalmasına vesile olursa tüm insanlığın hayatta kalmasına vesile olmuş olur buyurarak, masum bir canın ne kadar değerli olduğunu bildirmektedir. Kardeş olmak, bir olmak, ümmet olmak yüreğindeki tüm sınırları aşıp en uzak memleketleri yakınında hissetmek, açlıktan bayılan her muhtacın, haksız yere öldürülerek yere düşen her mazlumun canını kendi canından bir parça bilmektir. Kardeş olmak açlıktan uyuyamayan küçük çocukların uykunuzu kaçırması demek, kardeş olmak koynundaki bir aylık bebeği katledilen annenin feryadının nefesinizin boğazınıza düğümlenmesi demek, kardeş olmak eşinin ırzına geçilen babanın çaresizliğinin yüreğinizi paramparça ederek o insanların ıstıraplarını iliklerinize kadar hissetmeniz demektir. Kardeş olmak sıcak yuvanızda çocuğunuza her baktığınızda günahsız bebeklerin parçalanmış bedenleri aklınıza gelip kendi çocuğunuzu okşamaya ellerinizin uzanamamasıdır. Kardeş olmak çağın firavunlarına, nemrutlarına karşı Musalar, İbrahimler olmayı gerektirir” dedi.

SURİYE’DE KARDEŞLERİMİZ ZOR DURUMDA

Konuşmasını şu sözlerle sürdüren Ahmet Çetin, ‘Zulme, tuğyana, zalime karşı kurşundan kaynatılmış bir duvar gibi set olmayı gerektirir. Kardeş olmak unutmamak, kanıksamamaktır! Dün Bosna’yı, Çeçenistan’ı, Hama’yı, Halepçe’yi. Bugün Suriye’yi, Filistin’i, Burma’yı, Mısır’ı. Yirmi sekiz aydır Suriye’de Esad zalimi yüz binden fazla insanı katletti. İkiyüz binden fazla insan zindanlarda işkence altında, bir milyondan fazla insan başka ülkelerde, beş milyondan fazla insan Suriye içinde mülteci olarak yaşamlarını sürdürmeye çalışırken, Suriye’nin halen Esed’in kontrolü altındaki kısmı tam anlamıyla açık cezaevi konumunda. Her türlü zorbalığa karşı tüm Dünya’nın gözü önünde Müslüman olarak onurları ile yaşam mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimizin direnişi Allah’ın izniyle zafere ulaşacaktır inşallah. Allah katında hesap verilecek bir yaşam sürebilmek, haktan yana mazlumun yanında yer aldığımızı ‘inananlar kardeştir’ ayetinin sorumluluğu bilinciyle MİKEV olarak bize ulaşan yardımı kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkarıyoruz’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık