Ana Sayfa Gündem MEB'de 1. Hukuk müşaviri istifa etti

MEB'de 1. Hukuk müşaviri istifa etti

Danıştay 12. Dairenin başörtülü öğretmenin meslekten atılmasıyla ilgili 11 yıl sonra verdiği karara itiraz eden ve meslekten atılmasının doğru olduğunu savunarak temyize giden MEB Hukuk Müşavirliğine Eğitim-Bir-Sen sert tepki vermiş ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın “Yazıklar Olsun” diyerek sorumluları istifaya davet etmişti.

Giriş Tarihi: 22 Temmuz 2013 Pazartesi 05:54
MEB'de 1. Hukuk müşaviri istifa etti
Milli Eğitim Bakanlığında bu gün sürpriz bir gelişme yaşandı ve MEB 1.Hukuk Müşaviri Osman Çelik’in istifa ederek, kurumdan ayrıldığı öğrenildi

MEB Hukuk Müşavirliği koltuğunda uzun yıllardır oturan ve tecrübeli bir isim olan Osman Çelik, ilgili genel müdürlüğün de teşvikiyle Danıştay kararına itiraz dilekçesi hazırlatınca şimşekleri üzerine topladı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın sendika sitesindeki köşesinden “MEB Hukuk Müşavirliği Başörtüye Serbestliği Hazmedemedi mi?” diye yazmış ve tartışmanın fitilini ateşlemişti. Bakanlıktan aldığımız bilgiye göre Danıştay’ın 11 yıl sonra başörtülü öğretmene hakkını teslim etmesine itiraz eden Hukuk Müşavirliğinde 1. Hukuk Müşaviri istifasını sunup emekliliğini istedi.

MÜŞAVİR EMEKLİLİĞİNİ İSTEDİ

MEB 1. Hukuk Müşaviri Osman Çelik’in, emekliliğini isteyip; kurumda mesai arkadaşları ile vedalaştıktan sonra MEB’den ayrıldığı öğrenildi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık