Ana Sayfa Sultanbeyli MEB’de görev değişiklikleri yapılıyor

MEB’de görev değişiklikleri yapılıyor

İstanbul'daki İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürleri görevden alındı. Milli eğitim Bakanlığı'ndan önceki gün başlayan görevden almaların pazartesi günü itibari ile ilçe milli eğitim müdürlerinin yanı sıra 100 bin okul müdürünün değiştirileceği duyuruldu. Kanun sonrası var olan bir çok müdürün geçici görevlendirmeyle görevine devam edeceği ve asıl değişikliklerin bu yılki Eğitim Öğretim sezonu sonunda yapılacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2014 Salı 08:22
MEB’de görev değişiklikleri yapılıyor
Mil­li Eği­tim Ba­kan­lı­ğı­'nda Cum­hu­ri­yet dö­ne­mi­nin en bü­yük per­so­nel değişiklik ope­ras­yo­nu­nu ger­çek­leş­ti­re­cek olan ya­sa, önceki gün res­mi ga­ze­te­de ya­yın­lan­dı. Ankara'da istifalar gerçekleştirildikten sonra Pazartesi günü de ba­kan­lı­ğın bü­tün müs­te­şar yar­dım­cı­la­rı, genel mü­dür­le­ri, grup baş­kan­la­rı, il ve il­çe mil­li eği­tim mü­dür­le­ri­nin gö­rev­le­rine son verildi. Ba­kan­lık, bir çok ilçede var olan müdürleri, eğitim öğretim sezonu sona erene kadar görevlendirme ile iş başında tutacak.

Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir ilçeleri dahil Anadolu Yakası'nda ve İstanbul'da ki İlçe Milli Eğitim Müdürleri görevlerinden alındı. İlçe Milli Eğitim Müdürleri'nin alındığı bir çok ilçede var olan ilçe milli eğitim müdürleri geçici olarak eğitim sezonu sonuna kadar görev yapacak.

Ayrıca, bakanlıktaki 14 genel müdürden 3'ü, 140 daire başkanından 23'ü değişti. 81 il milli eğitim müdüründen 12'si merkeze çekildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atamalar yapıldıktan sonra gerekli açıklamayı yapacağı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık