Ana Sayfa Pendik Kurtulmuş, Pendik'te Kültürevi açtı

Kurtulmuş, Pendik'te Kültürevi açtı

Yenişehir Mahallesi’ne yapılan Yahya Kemal Beyatlı Bilgi Evi ve Spor Merkezi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da katıldığı törenle hizmete açıldı. Kapalı basketbol salonuna da sahip merkez, bölgede önemli bir sosyal hizmet noktası olacak.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2014 Perşembe 14:46
Kurtulmuş, Pendik'te Kültürevi açtı
Yenişehir Yahya Kemal Beyatlı Bilgi Evi ve Spor Merkezi’nin açılışı, vatandaşların çoşkulu katılımıyla gerçekleşti. Barış Manço Parkı yanına açılan Merkezde etüt sınıfları, kütüphane, bilgisayar odası, çok amaçlı salon, kafeterya, soyunma odaları ve ticari ünitelerin yanı sıra kapalı basketbol salonu yer alıyor. Açılış törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Pendik’in çok iyi hizmet alan bir kent olduğunu belirterek, Başkan Kenan Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı kutladı. Merkezin hayırlı olmasını dileyen Kurtulmuş, ülke gündemini değerlendirdi.

Başıboş hayvanlar artık rahatsız edemeyecek

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Başkanı Kenan Şahin de, merkezde etüt sınıfı, kütüphane ve basketbol salonu bulunduğunu ifade ederek bölgenin sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi. Yenişehir’in çok hızlı gelişen bir bölge olduğunu, herhangi bir kentsel altyapı probleminin de bulunmadığını ifade eden Başkan Kenan Şahin, son yıllarda artan ve çoğu zaman vatandaşları rahatsız eden başıboş sokak hayvanlarının artık hayvan barınaklarına konulabileceğini söyledi. Bunun için İBB işbirliği ile Ballıca’da yapılan hayvan barınağının kullanıldığını ifade eden Başkan Şahin, “Bu konuda çok sıkıntı çektiniz biliyorum. Ancak yasalar elimizi bağlıyordu. Şimdi yeni düzenleme ile başıboş hayvanlar Ballıca’daki barınakta güven içinde yaşayacak” dedi. Pendik Belediyesinin bölgeye yatırımlarının süreceğini de belirten Başkan Şahin, “Kadınlar için sağlıklı yaşam merkezi yapacağız. Ayrıca bir de karakol talebi var. Karakol binası da yapacağız. Biz hiçbir kuruma hayır demiyoruz. Çünkü güçlü bir belediyeyiz” şeklinde konuştu.

Tekerlekli Sandalyede basket atışı

Açılışın ardından Yahya Kemal Beyatlı Bilgi Evi ve Spor Merkezi’ni gezen Numan Kurtulmuş, kapalı basketbol salonunda da Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketebol Takımı ve diğer sporcularla bir araya geldi. Bir ara basketbolcular için özel yapım tekerlekli sandalyeye otun Numan Kurtulmuş, basketbol atışı denedi. Haber: Ümit Kahyaoğlu - Pendik

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık