Ana Sayfa Gündem Kumbaralarda bu sefer Kitap toplanacak

Kumbaralarda bu sefer Kitap toplanacak

Sultanbeyli Belediyesi “Kitap Buluştursun Bizi” sloganıyla kitap toplama kampanyasına imza atıyor. Kumbaralarda toplanan kitaplar Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi okullara gönderilecek.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2012 Pazar 09:27
Kumbaralarda bu sefer Kitap toplanacak
Yapmış olduğu eğitim ataklarıyla ilçenin ihtiyaçlarını bir bir karşılayan Sultanbeyli Belediyesi, şimdi de kitap toplama kampanyası düzenliyor. Son üç yılda 16 okulun açılmasına destek veren, SBS 1001 Eğitim Destek Projesi’ni hayata geçiren ve Gençlik Eğitim Merkezi’ni (SUGEM) eğitim hayatına kazandıran belediye, kitap toplama kampanyasıyla toplumun sosyal bilincine katkı sunuyor. Yapılan kitap kampanyasıyla vatandaşların, özellikle çocukların eğitim faaliyetlerine katkı sağlaması hedefleniyor.

Kitap kumbaraları yapıldı
Proje kapsamında, vatandaşların evlerinde okudukları fazla kitapları toplamak için Kent Meydanı’na ve şehrin belirli noktalarına kitap kumbaraları konacak. Ayrıca Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde bulunan Aydos Kütüphanesi’ne de kitaplar getirilebilecek.
Kampanya kapsamında ansiklopediden romana, hikaye kitabından boyama kitabına kadar bütün kitaplar kumbaralara atılabiliyor.

Kitaplarla gönül köprüsü kurulacak
Toplanan kitaplar Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi okullara gönderilecek. İhtiyacı olan çocuklar hem kitaplara kavuşacak, hem de Sultanbeyli’den Türkiye’nin dört köşesine kitapla gönül köprüleri kurulmuş olacak.
Hazırlıkları devam eden kampanya için detaylı bilgi almak isteyenler, 0216. 564 13 00 numaralı telefondan dahili 1913’ütuşlayarak bilgi alabilir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık