Ana Sayfa Gündem Kredi Kartlarında Bankaların (UYANIKLIK) uygulaması

Kredi Kartlarında Bankaların (UYANIKLIK) uygulaması

Bankalar, kredi kartlarında, yeni sözleşmeler ile artık Tüketici Mahkemelerinde asla dava kaybetmeyecek şekilde bir kurnazlığa başvuruyorlar.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2011 Pazartesi 15:00
Kredi Kartlarında Bankaların (UYANIKLIK) uygulaması

Bankalar, kredi kartlarında, yeni sözleşmeler ile artık Tüketici Mahkemelerinde asla dava kaybetmeyecek şekilde bir kurnazlığa başvuruyorlar. Tüketiciler Birliği, Bankaların kredi kartlarının teslimatında uyanıklığa gittiğini bildirerek tüketicileri uyardı.

Açıklama şu şekilde;

Son günlerde Bankalar Tüketiciyi koruyan yasalara karşı atağa geçmiştir, çok dikkatli olmalıyız ve sivil toplum tepkisini koymalıyız.

Kredi kartlarınızın süresi dolmasına veya dolmamasına rağmen yeni kredi kartlarınız adreslerinize SÖZLEŞME ile birlikte gönderilmektedir. Dolayısı ile kredi kartını getiren kurye sözleşmeyi imzaladıktan sonra  kartı size teslim etmektedir.

Bu bir taktiktir! Asla bu oyuna gelmeyin. Çünkü bu oyun sözleşmeyi okumamanız için planlanmıştır.

Şöyle ki;

Malum sözleşmeleri doğru okuyup anlamak için en az 30 dk.’ya ihtiyaç vardır. Tabii ki Kurye sizin okuyup inceleme ve imzalama sürenizde beklemez. Eğer kuryeyi bekletmemek için SÖZLEŞMEYİ okumadan imzalar ve Kredi kartınızı alırsanız yandınız demektir.

Sözleşmeyi imzaladığınız andan itibaren Tüketici Derneklerinin uzun yıllar süren bütün kazanımlarını tekrar Bankalara teslim etmiş olursunuz. İleride doğacak her tür problemde haklılığınızı kendi elinizle Banka Hukukçularınıza teslim etmiş olursunuz. Sözleşmeler eski sözleşmelerden farklı ve tamamen Bankacılık sektörünün mutlak haklılığına istinaden hazırlanmıştır.

Bankalar bu sözleşmeler ile Tüketici Mahkemelerinde artık dava kaybetmeyeceklerdir.

Yeni sözleşmeleri okumadan Kredi Kart almayın. Mümkün ise bir avukata okutun. En doğrusu ya sözleşmesiz kabul edeceğinizi söyleyin ya da iade edin…

Önemle duyurulur…YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık