Ana Sayfa Gündem Konteynerler yerinde temizleniyor

Konteynerler yerinde temizleniyor

Ümraniye Belediyesi satın aldığı Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı ile yaptığı dezenfekte işlemi sayesinde kötü koku ve mikroplardan arındırmaya başladığı konteynerlerle halk sağlığı güvence altına aldı.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2013 Perşembe 10:36
Konteynerler yerinde temizleniyor
Daha temiz ve sağlıklı bir Ümraniye için çalışmalarını sürdüren Ümraniye Belediyesi, araç filosuna eklediği Tisan 10000 Kombi Sistem Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı ile yaptığı dezenfekte işlemi sayesinde kötü koku ve mikroplardan arındırmaya başladığı konteynerlerle halk sağlığı güvence altına aldı. Konteynerlerin dezenfektesi için kullanılan Tisan 10000 Kombi Sistem Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı, her seferinde kullanılan suyun %80’ini geri dönüştürerek tekrar kullanılmasını sağlarken, doğaya daha az karbonmonoksit salınımı yaparak çevreyi koruyor.

BAŞKAN HASAN CAN, “ÜMRANİYE İSTANBUL’UN EN TEMİZ İLÇESİ”

Konu hakkında düşüncelerini belirten Başkan Hasan Can, “Göreve geldiğimiz günden bugüne önem ve hassasiyet gösterdiğimiz hizmetlerden biri de temizlik çalışmaları oldu. Yaptığımız bu çalışmaların meyvesini aldık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Türkiye'nin En Temiz Şehri Yarışması’nda” da, Büyükşehir İlçe Belediyeleri En Temiz Şehir kategorisinde Ümraniye Belediyesi olarak 3. En Temiz Şehir seçilirken, İstanbul’daki İlçe Belediyeleri sıralamasında 1. En Temiz Şehir ödülüne de layık görüldük. Temizlik konusunda çok hassas davranıyoruz. Filomuza kattığımız bu araçla, artık ekiplerimiz periyodik aralıklarla çöp konteynerlerini yerlerinde temizleyecek, vatandaşlarımız da hem çöp konteynerlerinin yaydığı tehlikeden şüphe duymayacak, hem de çöp kokusundan kurtulmuş olacak. Bütün çalışmalarımız pırıl pırıl bir Ümraniye için. ”dedi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık