Ana Sayfa Sultanbeyli Keskin’in 10. Toplantısı Hasanpaşa’daydı

Keskin’in 10. Toplantısı Hasanpaşa’daydı

Mahalle toplantılarına ara vermeden devam eden Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, bu ayın son toplantısını Hasanpaşa Mahallesi’yle gerçekleştirdi. Başkan Keskin, ilçede yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine detaylı bilgiler aktardı.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2013 Salı 03:53
Keskin’in 10. Toplantısı Hasanpaşa’daydı
Her birim müdürünü bir mahalleye sorumlu kılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, bu çerçevede yapmış olduğu istişare toplantılarını sürdürüyor. “Her geçen gün yeni bir hizmete kavuşan, gitgide gelişen Sultanbeyli’de istiyoruz ki, vatandaşlarımız her hizmet, her yeni projeyi ilk olarak bizden duysun, sıkıntılarını direkt olarak bize aktarsın” diyen Keskin, mahalle toplantılarının amacını bu kelimelerle özetledi. Hasanpaşa Mahallesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü İbrahim Kurukol’un sorumluluğunda bulunuyor.

“Mahallenin ve ilçenin sorunlarını konuşmak için sizlerle bir toplantı yapmak istedik” diyen Kurukol, “Mahallemizde ve ilçemizde çeşitli çalışmalar hayat buldu. Zaman zaman bunları sizlerle bir araya gelip konuşma fırsatına eriştik. Bu uygulamayla sizlerle daha yakından iletişim kurma imkanına sahip oluyoruz” dedi.

İlçenin bir ivme kazanarak geliştiğinin altını çizen Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ise  “Gelişim süreci TEM bağlantı yoluyla hız kazandı” dedi. Birçok yatırımın bu açılışla geldiğini söyleyen Keskin “Bakıyoruz bu hizmetle Sultanbeyli’nin kaderi değişti. Gelen yatırımlarla ekonomimiz canlanırken ilçede istihdam sorununa bir ölçüde çözüm bulundu”dedi.

2B İle İlgili Yasa
Son yapılan 2B yasasının iyi bir gelişme olduğunu kaydeden Keskin, “Yasaya göre, 2B arazilerinin satışında, taşınmazların 400 metrekareye kadar olan kısmı, rayiç bedelin yüzde 50'si esas alınarak hesaplanacak. Bu ilçemiz adına mutluluk verici bir gelişme. Buradan vekillerimize de teşekkür ediyoruz.” dedi. Ardından ilçede yapılan kamu binalarına değinen Keskin, hükümet binasıyla hizmetlerin tek çatıda toplandığını, askerlik şubesinin açılmasıyla da gençlerin artık başka ilçeye gitmeye gerek kalmadan burada işlemlerini hallettiğinin altını çizdi. İlçede yapılan dere ıslahı çalışmaları hakkında bilgi veren Keskin, “Mülkiyetten sonra ikinci büyük sorun bu derelerdi. Göreve geldiğimiz andan itibaren çalışmalar yaptık ve neticesinde İSKİ bu derelerin ıslahına başladı.”dedi.

400 Yataklı Devlet Hastanesi
Yapılan eğitim yatırımları hakkında katılımcılara bilgiler aktaran Keskin, “Son yıllarda 16 okul eğitim hayatına kazandırıldı. Yeni okullarında inşası başladı. Tabi birde bunların yanında eğitime destek amaçlı Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezimiz hizmette. Geçtiğimiz yılSBS’ye hazırlanan öğrencilerimize eğitim desteği verdik. Bu ilçemizin eğitim çıtasını yükseltti” dedi. İlçeye yeni inşa edilmeye başlanan 400 yataklı devlet hastanesi hakkında da katılımcılara bilgi veren Keskin, “En büyük eksiklerimizden bir tanesiydi. İlgili bakanlarımız büyük destek verdi. Hastanemizin inşası başladı. Bununla birlikte var olan devlet hastanesinin sorunları var. Bunun için de çalışmalarımız sürüyor” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç de “Başkanımız ilçede yapılanları özetledi. Bu çalışmalar Sultanbeylimiz için hayal olanlardı. Üstün gayretleri ve hükümetimizin destekleriyle ilçemiz değişiyor ve gelişiyor” dedi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve ekibine mahalle sakinleri görüş ve önerilerini aktardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık