Ana Sayfa Sultanbeyli Keskin’den Kaçak Yapıya Net Tavır

Keskin’den Kaçak Yapıya Net Tavır

Sultanbeyli’de Kaçak İnşaatlar Aynı Gün Yıkılacak

Giriş Tarihi: 18 Mart 2011 Cuma 13:20
Keskin’den Kaçak Yapıya Net Tavır

Sultanbeyli’de genel seçimler öncesi ‘Kaçak Yapılaşmaya’ niyetli olanları sert bir dille uyaran Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin: “Sakın kaçak yapı için hazırlık yapmayın. Yapılan inşaatları aynı gün yıkacağız” dedi.


Yıkım İçin Hazırlık Yapıyoruz

Konu ile ilgili olarak İlçe Kaymakamı Mehmet Ceylan ve İlçe Emniyet Müdürü Halit Körken ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli’nin adının çıkmasına vesile olan kaçak yapı ile mücadelede kararlı olduklarını belirtti. Belediye sergi salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında sert konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin: “Seçimlerin yaklaşmasıyla vatandaşlarımızın kaçak yapı yapmak için hazırlık yaptığını duyuyor ve gözlemliyoruz. Belediye ve ilçenin yöneticileri olarak sizler aracılığı ile kaçak yapılaşmaya niyetlenen vatandaşlara sesleniyoruz. Kaçak yapı yapmaya niyetlenmeyin. Yaptığınız yapıyı aynı gün yıkacağız. Artık Sultanbeyli’nin kaçak şehir olarak nitelenmesini istemiyoruz” dedi.

Ya Japonya’nın Yerinde Biz olsaydık?

Kaçak yapıyla mücadelede kararlı olduklarını ifade eden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin: “Bakınız Japonya’da 9 şiddetinde deprem oldu. Binalara deprem nedeniyle bir şey olmadı ancak sonrasında meydana gelen Tsunami nedeniyle sıkıntılar yaşandı.

Allah korusun aynı durumda biz olsaydık bunun sonucunu düşünmek bile istemeyiz. Biz ilk günden itibaren yaptığımız her oturumda, vatandaşımızla her buluşmamızda kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğimizi ifade ettik. Bu irademizi açıkça ortaya koyma adına yaptığımız ilk icraatlardan birisi yapı kontrol müdürlüğünü kurmak oldu. Bu müdürlüğün asli görevi kaçak yapılaşmayı engellemek ve mücadele etmek olmakla beraber, belediyemizin diğer tüm müdürlüklerini ve tüm personelimizi de bu konuda bilinçlendirmek ve bu mücadelenin bir parçası kırmak için uğraş verdik. Karşılaştığımız tüm psikolojik engellere ve devam ede gelen alışkanlıklara rağmen, bu irademizden asla taviz vermedik vermeyeceğiz” dedi.

Sultanbeyli’de Kaçak Yapıya Sıfır Tolerans

Keskin; “genel seçimlerin yaklaşmasının, geçmiş yıllarda ki gibi bazı vatandaşlarımız tarafından farklı bir amaçla kullanılmaması ve eski zihin alışkanlıklarının sona ermesi için ciddi çaba gösteriyoruz. Kaçak yapılaşmaya ilk günümüzden itibaren olduğu gibi bundan sonrada sıfır toleransla yaklaşacağız. Aksi bir düşünce ve davranış bizden çok çocuklarımızın geleceğinin ipotek altına alınmasına sebep olacaktır. Buna ne belediye, ne kaymakamlık ne de kolluk kuvvetleri olarak müsaade etmeyeceğiz” dedi. Kaçak yapıyla ilgili bilgilendirme toplantısına İlçe Kaymakamı Mehmet Ceylan, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Hamit Körken, birim müdürleri ve Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD) üyesi gazeteciler katıldı. Açıklama sonrası başkan Keskin, basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını da yanıtladı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık