Ana Sayfa Sultanbeyli Keskin’le Sultanbeyli’nin mahalleleri markalaşıyor

Keskin’le Sultanbeyli’nin mahalleleri markalaşıyor

Sultanbeyli’nin çehresini beş yılda yaptığı çalışmalarla değiştiren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin geçtiğimiz hafta yeni projelerini açıkladı. Projeler arasında mahallelere ait titizlikle hazırlanan çalışmalar bulunuyor. Bu çalışmalarla öyle görünüyor ki Başkan Keskin tüm mahalleleri marka haline getirecek.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2014 Salı 08:29
Keskin’le Sultanbeyli’nin mahalleleri markalaşıyor
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in çalışmalarıyla sorunlarını geride bırakmaya devam ediyor. İlçeyi beş yılda yaptığı büyük projelerle kalkındıran Başkan Keskin’in yeni projeleri arasında mahallelerin marka haline gelmesi de bulunuyor.

Birçok mahalleye meydan kazandıran, simge sanat eserleriyle de mahallelerin kendine ait bir kimliğinin oluşmasını sağlayan Başkan Keskin, yeni projelerinde tüm mahallelere simge sanat eseri ve meydan kazandırmayı hedefliyor. Bu çalışmaların ardından tüm mahallelerde prestij cadde çalışması da yapacak olan Başkan Keskin mahalleleri yenilemeye devam etmekte kararlı. Mecidiye, Mehmet Akif, Adil ve Hasanpaşa Mahallelerine gençlik merkezleri kazandıran Başkan Keskin yeni döneminde tüm mahallelere gençlik merkezleri yapacak.Ayrıca yine vatandaşların tüm kurumlarla olan işlerini kolayca halledebilmelerine imkan tanımak isteyen Başkan Keskin tüm mahallelere online hizmet noktaları kuracak.

Ne Diyor

Her Mahalleye Meydan ve Simge Sanat Eseri

AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Keskin, mahallelerin gelişimi için de dizi projeler geliştirdi. Her mahalleye kazandırılacak yeni meydanlar ve simge eserler mahallelerin gelişimini hızlandıracak gibi görünüyor.

Neyi Amaçlıyor

Her mahalleye meydanlar kazandırarak vatandaşların yaşam alanlarını genişletmeyi hedefleyen Başkan Keskin, simge sanat eserleriyle de mahalle kimliğini ve kültürünü ortaya çıkartacak. Bundan sonra her mahalle kendine ait bir eserle anılacak.

----------------------

 

Ne Diyor?

Her Mahalleye Prestij Cadde

Mahalleler serisi kapsamında her mahallede prestij cadde uygulaması hayata geçirilecek. Böylece mahallelerin marka değeri artırılacak.

Neyi Amaçlıyor?

Sultanbeyli’de beş yılda yaptığı kaldırım asfalt çalışmasıyla ilçenin eksiklerini geride bırakan Başkan Keskin görev süresi boyunca mahallelere prestij caddeler de kazandırdı. Bu prestij cadde çalışmalarını Başkan Keskin şimdi tüm mahallelere yaymak istiyor.

--------------

Ne Diyor

Her Mahalleye Gençlik Merkezi ve Kültür Evi Projesi

Her mahalleye gençlerin kendilerini geliştirme imkanı bulacakları gençlik merkezi ve mahalle sakinlerinin yararlanabileceği kültür evleri hayata geçirilecek. Kültür evlerinin içinde etüt merkezleri, kütüphane, sanat galerisi gibi ünitelerin bulunacak.

Neyi Amaçlıyor?

Sultanbeyli’ye ilk gençlik merkezlerini kazandıran Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, şimdi bu hizmetini ilçenin geneline yaymak istiyor.

---------------------

Ne Diyor?

Her Mahalleye Online Hizmet Noktası (Kiosk)

Kolaylıkla ulaşılabilecek noktalara kurulacak elektronik cihazlarla, vatandaşların interaktif ortamda tüm kamu kurumu işlemlerini kolayca gerçekleştirebilmeleri sağlanacak.

Neyi Amaçlıyor?

Kurulacak olan online hizmet noktalarıyla vatandaşların tüm işlemlerini mahallelerinden yapmaları sağlanacak. Vergi ödeme gibi işlemler artık bu online hizmet noktasından yapılabilecek.

--------------------

Ne Diyor?

Akıllı Kent Bilgi Sistemi

Keskin, vatandaşların mobil ve elektronik ortamda kesintisiz bir şekilde hizmet sorgulayabilecekleri ve bilgi edinebilecekleri otomasyon sistemini aktif hale getirerek, kamu kurumları ile ilgili işlemlerini çok daha rahat bir şekilde yapmalarını sağlamayı hedefliyor.

Neyi Amaçlıyor?

Akıllı Kent Bilgi Sistemi ile de vatandaşların tüm kamu kurumlarıyla olan işlemlerini halledebilmeleri hedefleniyor.

---------------------------

Ne Diyor?

Kapalı Pazar Alanları

Vatandaşlarımızın rahatça alışveriş yapabilecekleri kapalı ve modern pazar alanları inşa edilecek. Hüseyin Keskin ilçenin güneyine ve kuzeyine olmak üzere iki adet kapalı Pazar alanı inşa etmeyi planlıyor. Boş günlerinde bu alanlar otopark olarak da değerlendirilecek.
Neyi Amaçlıyor


Şehrin kuzeyine ve güneyine kuracağı kapalı Pazar alanlarıyla vatandaşların alışverişleri kolaylaşacak.

---------------------

Ne Diyor?

Yeni Parklar ve Ağaçlandırma Çalışmaları

Hüseyin Keskin, ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam edecek. Ağaçlandırma çalışmaları da hız kesmeden devam edecek.

Neyi Amaçlıyor?

İlçeye son dönemde yeni parklar kazandıran Başkan Keskin bunu tüm mahallelere yaymak ve çocukların oyun alanlarını, vatandaşların dinlenme alanlarını artırmak istiyor.

----------------

Ne Diyor?

Dere Islahları

Keskin, çok önem verdiği dere ıslahı çalışmalarını bu dönemde tamamlamak istiyor. Islahı yapılan derelerin etrafına peyzaj düzenlemeleri ve ağaçlandırma çalışmaları yapılacak.

Neyi Amaçlıyor?

İBB ile yürütülen dere ıslah çalışmaları kapsamında şuanda ilçenin mevcut birçok deresinde ıslah çalışması yapıldı. Olumsuz hava şartlarından dolayı şu sıralardan duran çalışmalar önümüzdeki dönem tamamlanacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık