Ana Sayfa Sultanbeyli KESKİN, NECİP FAZIL ve AHMET YESEVİ’de

KESKİN, NECİP FAZIL ve AHMET YESEVİ’de

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in mahalle gezilerinde sıra Necip Fazıl ve Ahmet Yesevi mahallelerindeydi.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 07:18
KESKİN, NECİP FAZIL ve AHMET YESEVİ’de
Başkan Hüseyin Keskin’in mahalle gezilerin tüm hızıyla devam ediyor. Haftada 3 mahalleyi ziyaret eden Keskin son olarak, Necip Fazıl ve Ahmet Yesevi mahallelerindeydi.
“TEM çalışması tamamlandı”


Keskin, düzenlenen programlarda kahvaltı sonrası belediyenin yürüttüğü çalışmaları değerlendirdi. Konuşmasına ilçede tamamlanmış ve faaliyete girmiş hizmetlerle başlayan Keskin, “TEM Otoyolu Bağlantı Yolları projesini tamamladık. Çok yakında açılışını yapacağız. Bu proje, ilçemizin gelişimine hız katacak bir projeydi. Çalışmalar daha bitmeden Sultanbeyli’ye fabrika, iş merkezi gibi yatırımlar gelmeye başladı. Burada yapılan fabrikalar ve iş merkezlerinde binlerce insanımıza iş imkânı sağlanacak.” dedi. Son dönemde faaliyete giren ve her geçen gün artan programları ile kültür merkezlerinin ilçeye, kültür ve sanatta ciddi katkı sağladığını söyleyen Keskin, bu merkezlerdeki etkinliklere vatandaşların, özellikle çocuk ve gençlerin katılımının önemli olduğunu belirtti.

Ahmet Yesevi ve Fatih Polis Merkezleri, içinde anaokulları, lise ve ilköğretim okulları ile mesleki eğitim merkezinin olduğu 10 yeni okul, 15 yeni park, rehabilitasyon merkezi, bilet satış terminali gibi ilçeye son dönemde kazandırılan yapılardan bahseden Keskin, “Sultanbeyli gelişimine hız kattı. İlçemizin eksikliklerini gidermek, yaşam kalitesini yükseltmek için ekibimizle birlikte gayret gösteriyoruz” dedi.
Ardından yapımı devam eden çalışmalara geçen Keskin, belediye yanına yapılan hükümet konağı, Aydos Mesire Alanı ve yeni okullar hakkında bilgi verdi. Hükümet konağı çalışmalarının çok hızlı ilerlediğini söyleyen Keskin, binanın bir yıl içinde tamamlanacağını belirtti.


“Gölet ve Devlet Hastanesi plan olmaktan çıktı”

Konuşmasına önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla devam eden Keskin, ilk olarak devlet hastanesi projesini anlattı. Yıllardır ilçedeki hastane eksikliğinden kaynaklanan sıkıntıların giderilmesi için yapılan çalışmaları aktaran Keskin, “Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmelerimiz sonrası çalışmalarımız başladı. Yer tahsisi yapıldı. 50 dönüm arazi üzerine, 400 yatak kapasiteli bir hastane yapılacak. Proje bakanlığa teslim edildi ve çok yakında temeli atılacak.” şeklinde konuştu.

Gölet Projesi’nin de bu yıl ihale edildiğini söyleyen Keskin, proje tamamlandığında Anadolu yakasının en güzel sosyal alanlarından birinin Sultanbeyli’de yer alacağını ifade etti.
Bunlarla birlikte Keskin, ilçeye yapılması planlanan 7 yeni okul, 2 kültür evi ve bir sosyal tesisin müjdesini verdi.


İlçedeki fiziksel eksikliklerin giderilmesi hususunda yapılan çalışmaları anlatan Keskin, 2 yılda 250 bin ton asfalt döküldüğünü, 86 bin metrekare kaldırım yapıldığını ifade etti, İSKİ, AYEDAŞ ve İGDAŞ gibi kurumların yaz aylarında ilçeye 25 trilyonluk yatırım yaptığını belirtti.

Son olarak mülkiyet çalışmalarına değinen Keskin, ilçe genelinde sorunun çözülmesi için atılan adımları tek tek açıkladı. Keskin, “Önce Büyükşehir Belediye Başkanı, Bayındırlık Bakanı ve Başbakan ile görüşmelerimiz oldu. Ardından 1/5000’lik planlar yapıldı, 1/1000’lik planların çalışmaları sürüyor. Sonrasında uygulama ve tapuların dağıtımı var. Hedefimiz bu. Hisseli parsellerle ilgili çalışmalar olumlu gidiyor. Bununla birlikte 2B arazilerinde yapılan çalışmayla ilçemizin yüzde 20’lik bölümündeki sorun da çözülecek” şeklinde konuştu.
Mahallede yapılan üst yapı çalışmalarını özetleyen Keskin, mahalledeki üstgeçidin uzatılması, yeni yapılan sağlık ocağı ve yeni parklar gibi çalışmaları aktardı.
“Daha temiz bir Sultanbeyli için…”


Konuşmasının sonunda ilçenin temiz bir görünüme sahip olabilmesi için, çöplerin zamanında çıkarılmasının önemine değinen Keskin, bu konuda özellikle hanımların çöp toplama günlerine riayet etmelerini istedi.

Konuşmasının ardından Keskin, mahallelerdeki muhtarlık, aile sağlığı merkezi ve okullar gibi kurumlar ile esnafı ziyaret etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık