Ana Sayfa Sultanbeyli Keskin, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 

Keskin, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in mahalle gezilerinde sona yaklaşılıyor. Keskin hafta ortasında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeydi.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2011 Çarşamba 14:21
Keskin, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in bu yılki mahalle gezileri tamamlanmak üzere. Haftanın 3 gününü ayırdığı gezilerde Keskin, bu hafta ortasında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeydi.

“TEM Otoyolu Bağlantı Yolları tamamlandı”
Atlas Düğün ve Kongre Salonu’nda yapılan kahvaltıda Keskin, belediyenin yürüttüğü çalışmaları değerlendirdi. Konuşmasına ilçede tamamlanmış ve faaliyete girmiş hizmetlerle başlayan Keskin, “20 yıllık hayalimiz olan TEM Otoyolu Bağlantı Yolları Projesi tamamlandı. Açılışı için gün saydığımız bu proje, Sultanbeyli’nin gelişimine hız katacak. Proje daha bitmeden Sultanbeyli’ye fabrika, konut, iş merkezi gibi önemli yatırımlar gelmeye başladı. Buralarda binlerce insanımıza iş imkânı sağlanacak.” dedi. Hizmete giren iki kültür merkezinin birbirinden güzel programlara imza attığını söyleyen Keskin, “Kültür merkezleri ilçeye, kültür ve sanatta ciddi katkı sağladı. Bu merkezlerdeki etkinliklere özellikle gençlerimizin katılımı çok önemli”  şeklinde konuştu.


2 yeni polis merkezi, 10 yeni okul, parklar, rehabilitasyon merkezi, bilet satış terminali, yeni zabıta ve sosyal yardım işleri şefliği binaları gibi ilçeye son dönemde kazandırılan yatırımlardan bahseden Keskin, “Sultanbeyli her geçen gün biraz daha gelişip büyüyor. İlçemizin eksikliklerini gidermek, yaşam kalitesini yükseltmek için gayret gösteriyoruz” dedi.
Ardından yapımı devam eden çalışmalara geçen Keskin, belediye yanına yapılan hükümet konağı, Aydos Mesire Alanı ve yeni okullar hakkında bilgi verdi. Hükümet konağı çalışmalarının çok hızlı ilerlediğini söyleyen Keskin, binanın bir yıl içinde tamamlanacağını belirtti.
Sultanbeyli Devlet Hastanesi Projesi
Konuşmasına önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla devam eden Keskin, ilk olarak devlet hastanesi projesini anlattı. Yıllardır ilçedeki hastane eksikliğinden kaynaklanan sıkıntıların giderilmesi için yapılan çalışmaları aktaran Keskin, “Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmelerimiz sonrası çalışmalarımız başladı. Yer tahsisi yapıldı. 50 dönüm arazi üzerine, 400 yatak kapasiteli bir hastane yapılacak. Proje bakanlığa teslim edildi ve çok yakında temeli atılacak.” şeklinde konuştu.
Gölet Projesi’nin bu yıl ihale edildiğini söyleyen Keskin, proje tamamlandığında Anadolu yakasının en güzel sosyal alanlarından birinin Sultanbeyli’de yer alacağını ifade etti.
Bunlarla birlikte Keskin, ilçeye yapılması planlanan 7 yeni okul, 2 kültür evi ve bir sosyal tesisin müjdesini verdi.
İlçedeki fiziksel eksikliklerin giderilmesi hususunda yapılan çalışmaları anlatan Keskin, 2 yılda 250 bin ton asfalt döküldüğünü, 86 bin metrekare kaldırım yapıldığını ifade etti, İSKİ, AYEDAŞ ve İGDAŞ gibi kurumların yaz aylarında ilçeye 25 trilyonluk yatırım yaptığını belirtti.


“Mülkiyetle ilgili kararlılıkla çalışıyoruz”
Son olarak mülkiyet çalışmalarına değinen Keskin, ilçe genelinde sorunun çözülmesi için atılan adımları tek tek anlattı. Keskin, “Önce Büyükşehir Belediye Başkanı, Bayındırlık Bakanı ve Başbakan ile görüşmelerimiz oldu. Ardından 1/5000’lik planlar yapıldı, 1/1000’lik planların çalışmaları sürüyor. Sonrasında uygulama ve tapuların dağıtımı var. Hedefimiz bu. Hisseli parsellerle ilgili çalışmalar olumlu gidiyor. Bununla birlikte 2B arazilerinde yapılan çalışmayla ilçemizin yüzde 20’lik bölümündeki sorun da çözülecek” şeklinde konuştu.


Mahalledeki çalışmalarına da değinen Keskin, asfalt, kaldırım gibi çalışmaları, yeni yapılan kamu binalarını, okulları ve parkları anlattı.
Daha temiz bir Sultanbeyli için…  
Konuşmasının sonunda ilçenin temiz bir görünüme sahip olabilmesi için, çöplerin zamanında çıkarılmasının önemine değinen Keskin, bu konuda özellikle hanımların çöp toplama günlerine riayet etmelerini istedi.


Çocukların ve gençlerin daha kaliteli eğitim yuvalarında okuması için de vatandaşlardan destek isteyen Keskin, çocukları okula giden anne-babaların küçük de olsa eğitime destek vermelerinin önemini anlattı.
Konuşmasının ardından Keskin, mahalledeki muhtarlık, aile sağlığı merkezi ve okulları ziyaret etti, esnafın fikir ve önerilerine kulak verdi.


Keskin’in bir sonraki ziyareti Abdurrahmangazi Mahallesi’ne…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık